The Flash – dojmy z 3. řady

2
Share

Barrymu byl, ve finálních epizodách druhé řady, uzmut i poslední žijící příbuzný – otec. Po porážce dalšího rychlíka, který si přezdíval Zoom, musela nastat změna. Flash se rozhodl, že změní minulos a zachrání svou matku, aby si užil oba dva rodiče a život měl jakýsi šťastný konec. Jak to tak bývá, i ta sebelepší změna, byť trochu sobecká, vede k většímu problému, který se jmenuje Flashpoint Paradox.

Jak Barry posléze zjistí, změna časové linie zapříčiní to, že zapomíná na svůj život před změnou minulosti. Proto bude muset učinit těžké rozhodnutí a požádat vraha své matky, aby tento ohavný čin provedl znovu a časová linie se mohla navrátit do původních kolejí. Proto, než si začnete pohrávat s časem, vězte, že vše má své následky, ačkoliv se zprvu mohou zdát sebemenší.

V seriálu se objevuje kromě nového záporáka i nová hlavní postava, kterou ztvární známý herec Tom Falton (Draco Malfoy), který hraje Barryho kolegu na policejní stanici. Už od samého začátku jde jeden druhému na nervy, ale čas všechno překlene. Ve městě se totiž začínají objevovat noví metalidé, které Barry zná z Flashpointu. Kdosi obnovuje tyto padouchy a přezdívá si Alchymi, později Savatar.

Co mohu říct, zase se opakuje ten samý koncept. Barry je vystavěn tzv. „Bohu rychlosti”, tedy již zmíněnému Savatarovi, který je opět rychlejší než Flash. Aby se této opakující absurditě přidala jistá nadstavba, rozhodli se do seriálu autoři zasadit ještě více dramatizující situaci. Jedna z hlavních postav má být Savatarem zabita a Barry se bude snažit, aby téhle skutečnosti zabránil společně se svým týmem.

Nevím proč, ale seriál mě pomalu přestával bavit. V druhé polovině jsem měl pocit, že sleduji telenovelu. Pořád se tam řešila budoucnost, všichni byli smutní a bůhví co ještě. Snad v každém díle padla fráze „Dělám to proto, abych tě zachránil.“, což působilo jako úmorné klišé. Tvůrci snad chtěli, abych ronil slzičky každou druhou epizodu.

V duchu jsem se modlil, aby tahle řada skončila. Identitu záporáka jsme odhalili, ale ve finále stejně někdo umřel. Emoce vířily vzduchem, diváci před televizními obrazovkami nejspíš vytahovali kapesníčky. Jako obvykle, záporák byl poražen, nebo spíš zastřelen. Nakonec však někdo musel zaplatit, a tím někým je samotný Flash.

Kvalita seriálu se rapidně propadla dolů. Pokud se The Flash nevzchopí v příští sezóně, tak jej nemá cenu sledovat.

Zdroj fotografie: FB stránka @CWTheFlash

Related Posts

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin ŠlatSylva Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Tohle je bohužel osud mnoha seriálů

Instagram