Cesta za úsměvem – prvních pár dní (část 3.)

5
Share

Od trhání zubů jsem se vydal na cestu za krásným úsměvem s rovnými zuby. Vím, nebude to hned, ale s tím snad každý, kdo do rovnátek jde nebo půjde, počítá. Jelikož o samotném nasazování není moc co napsat, aby vystačilo to vystačilo na jeden článek. Proto ho pojmu trošku netradičně (deníkovým způsobem) a pokusím se zmapovat i prvních pár dnů po nasazení.

27. červenec

Osobně jsem si nebyl jistý, zdali mi budou nasazovat rovnátka tento den (přeci jen jsem byl na poslední návštěvě zhruba před rokem). Ukázalo se, že jde o 30 minutovou záležitost, během nichž mi nasadili zámečky na horní čelist.

Celá procedura byla bezbolestná. Nejprve se přeleštily zuby, vypláchli se, natřeli se lepidlem, na něž se potom nasadily zámečky. Trochu nepříjemný pocit pak přišel s utahováním, ale nešlo vyloženě o nic bolestivého.

Dle dostupných informacích se nemusím vyhýbat žádnému jídlu, avšak měl bych být opatrnější při konzumování tvrdších potravin. Dále jsem dostal instrukce, jak si čistit zuby (což už jsem věděl) a jako bonus vosk, kdyby náhodou zámečky začaly škrábat. Také mi bylo řečeno, že bolest může trvat až 14 dnů, a pokud budu mít jakýkoliv dotaz či obtíže, ať se hlavně ozvu.

Jako taková perlička na závěr. Líbání je dovoleno, ale pozor na to, aby objekt Vašich tužeb a vášní také neměl rovnátka. Prý jde o drahou srandu, když se do sebe zaseknete.

28. červenec

Ráno se probouzím s mírnou bolestí zubů, která během několika minut odezní. Bohužel snídaně se mi stává nepříjemnou. Ač jsem s konzumací měkkého pečiva večer neměl problém, teď se čerstvý rohlík zdá být utrpení. Raději jsem v tom nejlepším přestal, jinak by mi asi praskla hlava.

29. červenec

Čištění zubů se stává nepříjemnou záležitostí. Obzvlášť péče o mezizubní prostory a jednotlivé zámečky je citelněji znát. Některé zuby bolí více než jiné, což jsem poznal díky jednosvazkovému kartáčku. Nepříjemný tlak stále přetrvává. Bolest se dostavuje i po jídle.

30. červenec

Další nepříjemnost se objeví při péči o obličej. Rozhodně se vyplatí být v oblasti nad i pod rty opatrnější. Není nic hrošího, než si při holení či mytí obličeje poškrábat. Zatím nejnepříjemnější zážitek je zubní niť. Nejenže to trvá podstatně delší dobu, ale jde o intenzivní bolest, obzvlášť pokud máte úzké mezizubní prostory a niť jde špatně ven, přičemž musíte být opatrní, abyste ji prudce nevytáhli, to by pak byla bolest.

31. červenec

Dlabu na pečivo k snídani, teď už jen jogurty. K obědu a večeři si vše nakrájím. Naštěstí už na zadní zuby můžu kousat. Cítím v kostech, že za pár dní ten nepříjemný pocit zmizí. Hororová situace nastane tehdy, až mi nasadí rovnátka i na spodní čelist, to pak budu pouze na jogurtech a kašovité stravě.

1. srpen

Začíná to být lepší. Zuby už ani tolik nebolí při skousnutí. Na zadní zuby už můžu v pohodě kousat menší sousta. Počítám, že koncem týdne bude všechno ok.

A co Vy? Nosili jste rovnátka nebo se na ně chystáte? Zajímá Vás něco?

Related Posts

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Cesta za úsměvem – rok s rovnátky (část 4.) - MéMísto.czCesta za úsměvem – Trhání zubů (část 2.) - MéMísto.czSylva ŠantorováMartin Šlat Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Zábavná zkušenost. Stejně bych ale pro legraci vybrala vhodný objekt k líbání . Zážitek by asi vedl k sepsání dalšího , již ne tak humorného článku 😀

trackback

[…] část už budou o rovnátkách. Teď se mi musí krátery po vytržených zubech zahojit. Uvidíme se u další části, která […]

trackback

[…] Cesta za úsměvem – Trhání zubů (část 2.) – MéMísto.cz: Cesta za úsměvem – prvních pár dní (část 3.) […]

Instafeed