Hra o trůny – postavy, které nemusím

5
Share

Nejdůležitější doménou tohoto seriálového, ale i knižního kultu, jsou postavy. Těch je ve Hře o trůny nepřeberné množství. Některé si prostě zamilujete a jiné nenávidíte do morku kosti, tedy za předpokladu, že Vás tenhle fantasy příběh opravdu chytne. Kdo mi z hlavních protagonistů leží v žalůdku?

Má antisympatie budou převážně vycházet ze seriálového ztvárnění, poněvadž knížní sérii jsem četl před několika lety a už si jednotlivé chování postavy detailně nevybavuji. Budu se věnovat pouze těm, které jsou živé v seriálu, přesněji do sedmé řady čtvrtého dílu.

Dále nedoporučuji číst, pokud jste nečetli knihy nebo alespoň neviděly poslední epizodu jež jsem zmínil. Mohou se vyskytnout spoilery.

Jon Sníh

Nevím, přijde mi, že spousta lidí má Jona ráda. Bytostně tuhle postavu nesnáším. Je mi nesympatická svým zamindrákovaným chováním, jak se neustále snaží být dokonalou kopií Neda Starka. Neustálé kňučení, že je bastardem a musí na zeď. Hrozně přímočará postava. Prostě: Ty nic nevíš, Jone Sněhu. Škoda, že nezůstal mrtvý… No, co se dá děla, ten přežije snad všechno.

Sansa Stark

No, mám pocit, že Sansa má všechno příliš jednoduché. Hloupá a nanicovatá holka, co touží po princi na bílém koni. Naivní husička, která má růžové brýle na očích. Navíc se hnusně zachovala ke své sestře (v případě Joffryho) a zasloužila by si pořádný výprask, třeba i to pomalé umírání. Její vývoj v seriálu, oproti knižní předloze, je nelogický a více nesympatický. Někdo se z fifleny snaží udělat tvrďačku, ale všichni víme, že tahle holka zaslouží jen to nejhorší.

Cersie Lannister

Sedm ať žehná Cersie. Jednou z nejprotivnějších a nejprohnanějších postav, kterou v seriálu máme. Na svém seznamu vražd má dlouhou řadu jmen, který jí bude závidět nejedna postava. Matka, která milovala své děti tolik, že je přivedla k záhubě. Strašně žárlivá a žádostivá. Ke svým zločinům však využívá druhé a neštítí se použít vlastní tělo. Osobně nemám rád postavy, které si nezašpiní ruce, což je případ Cersie. Ale musím uznat, že má svůj styl. Nechápu, co na ní Jamie vidí (nebo viděl, pokud se utopil).

Tyrion Lannister

Tohohle pidimužíčka mají rádi snad všichni. Nevím proč, ale mě jeho hlášky vyčtené z knih nebaví. Nemusím ho proto, že dává na odiv, jak moc toho ví z knih a kolik frází a citací pronese. Neustále jen holdoval vínu a děvkám. Na rozdíl od své sestry si alespoň zašpinil ruce v bitvě o Královo přístaviště, uškrtil Sheu a kuší zabil svého otce, což bylo takové lehce slabošské. Ze všeho se většinou vykecá a párkrát už mu to nevyšlo.

Theon Greyjoy

Musím uznat, že Theon to nikdy neměl jednoduché. Udělal hodně špatných věcí, za které byl posléze potrestán. Stal se z něj Smraďoch, muž bez mužství – eneuch – a zbabělec první kategorie. Zprvu ambiciózní, ale hodně jej ovlivňuje jeho okolí, kvůli kterému se chová mnohdy dětinsky. Otec mu řekl, že není železný muž, a proto ho chtěl Theon přesvědčit o opaku. Snažil se pro sebe získat respekt, ale něměl na to. Případ věčného chudáka.

Ve Hře o trůny je určitě spousta postav, které můžete nesnášet. Jaké jsou ty Vaše a proč je nemusíte? Rozhodně by seznam mohl být delší, ale raději jsem se uskromnil.

Related Posts

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Martin ŠlatMartin Kaclsylva šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
sylva šantorová
Host
sylva šantorová

Cersei je zrůda, bez diskuze. Přeji jí tu nejhorší smrt, co existuje.

sylva šantorová
Host
sylva šantorová

Jinak nemám moc dlouhý seznam neoblíbených postav. v podstatě jen Cersei , její povedený synek už není naživu no a pak Malíček. Je to had, u kterého nikdo neví, co čekat. hraje na hodně stran

Martin Kacl
Host

Souhlasim vyjma Tyriona. Ten je proste bozi postava a jestli ho velky sef zabije, tak koncim s truny 😀 Jon jak kdy. Nekdy me sere, jindy ukaze neco vic. Me sere Cersei. Strasne mi pije krev a je to horsi a horsi. Sansa byla na pest, ale ted mi vadi min. Jo a vytaci me autista Bran. Kam se hrabe pan Spock na jeho chovani.

Instafeed