Dojmy: The Mist (1. řada)

3
Share

Je to všude. Vidíme ho všude. Pokud se trochu zajímáte o knihy či filmy, tak letos se s tvorbou Stephena Kinga roztrhl pytel – Rowlingová tento rok může jen tiše závidět, ačkoliv brzy se dočká seriálového pokračování její veleúspěšná detektivka. To, Temná věž, Mr. Mercedes a Mlha, o které dnešní článek bude.

Knihu jsem nečetl – ona je to stejně sbírka povídek – ale viděl jsem film z roku 2007, tudíž jsem věděl, do čeho přibližně jdu. Po zpackaném seriálu Under the Dome, jejíž první řada byla super, ale o těch dalších dvou se to nedá říct, jsem neměl od Mlhy velká očekávání. Už jen úvodní epizoda mi navodila pocit již zmíněného seriálu. Hlavní protagonisté budou opět bojovat s tajuplnou mlhou, která je uvězní, tentokrát sice ne v malém městečku v Maine, ale v domech v malém městečku v Maine, což je pro autora typické.

Příběh sleduje z velké části rodinu Copelandend(ových). Matka s pověstí děvky. Otec hrdina, který prostopášné ženštině ukázal, že se dokáže usadit a jejich dcera Alex, kterou ještě ten den někdo znásilní na party – naštěstí nespáchá sebevraždu, poněvadž jí chybí therteen reason why, ale většinou kouká jako vykulená čivava, kterou se někdo chystá utratit. Když však přijde Mlha, rodina je separována. Matka s dcerou v obchoďáku, kde to je každý den horší a horší atmosféra mezi lidmi, zatímco otec putuje s teplým kamarádem dcery, drogově závislou mrchou a vojákem, který si nepamatuje, kdo je.

V seriálu nechybí fanatismus – hlavně víra – později pak znepřátelení lidí, kteří jdou jeden po druhém. Jsou tu jisté spojitosti s filmem, ale jinak je to průměrné. Diváka napadne hned, kdo znásilnil mladou Alex a velká část seriálu je v podstatě o tom samém – dostat se s menším či větším konfliktem do obchodu.

Na druhou stranu konec se povedl. I když jsem se modlil za uzavřený konec seriálu, bohužel se tak nestalo. Mé pocity jsou hodně rozporuplné. V druhé řadě bychom se sice mohli dozvědět něco více o mlze (kde se vzala a co v ní je), ale ruku na srdce, potřebujeme to vědět?

A co vy? Dáte seriálu šanci? Viděli letošní novinky z šuplíku Stephena Kinga a co na ně říkáte?

Related Posts

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dojmy: Mr. Mercedes (1. řada) - MéMísto.czMartin ŠlatSylva Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Viděla jsem film, který se mi docela líbil. Taky nechápu, proč by měl mít seriál pokračování. Jinak Alex koukající jako vykulená čivava je pěkné přirovnání 😀

trackback

[…] už na začátku říct, že detektiv Bill Hodges dopadl lépe než rodina Copelandendových z The Mist […]

Instagram