Dojmy: The Mist (1. řada)

 

Je to všude. Vidíme ho všude. Pokud se trochu zajímáte o knihy či filmy, tak letos se s tvorbou Stephena Kinga roztrhl pytel – Rowlingová tento rok může jen tiše závidět, ačkoliv brzy se dočká seriálového pokračování její veleúspěšná detektivka. To, Temná věž, Mr. Mercedes a Mlha, o které dnešní článek bude.

Knihu jsem nečetl – ona je to stejně sbírka povídek – ale viděl jsem film z roku 2007, tudíž jsem věděl, do čeho přibližně jdu. Po zpackaném seriálu Under the Dome, jejíž první řada byla super, ale o těch dalších dvou se to nedá říct, jsem neměl od Mlhy velká očekávání. Už jen úvodní epizoda mi navodila pocit již zmíněného seriálu. Hlavní protagonisté budou opět bojovat s tajuplnou mlhou, která je uvězní, tentokrát sice ne v malém městečku v Maine, ale v domech v malém městečku v Maine, což je pro autora typické.

Příběh sleduje z velké části rodinu Copelandend(ových). Matka s pověstí děvky. Otec hrdina, který prostopášné ženštině ukázal, že se dokáže usadit a jejich dcera Alex, kterou ještě ten den někdo znásilní na party – naštěstí nespáchá sebevraždu, poněvadž jí chybí therteen reason why, ale většinou kouká jako vykulená čivava, kterou se někdo chystá utratit. Když však přijde Mlha, rodina je separována. Matka s dcerou v obchoďáku, kde to je každý den horší a horší atmosféra mezi lidmi, zatímco otec putuje s teplým kamarádem dcery, drogově závislou mrchou a vojákem, který si nepamatuje, kdo je.

V seriálu nechybí fanatismus – hlavně víra – později pak znepřátelení lidí, kteří jdou jeden po druhém. Jsou tu jisté spojitosti s filmem, ale jinak je to průměrné. Diváka napadne hned, kdo znásilnil mladou Alex a velká část seriálu je v podstatě o tom samém – dostat se s menším či větším konfliktem do obchodu.

Na druhou stranu konec se povedl. I když jsem se modlil za uzavřený konec seriálu, bohužel se tak nestalo. Mé pocity jsou hodně rozporuplné. V druhé řadě bychom se sice mohli dozvědět něco více o mlze (kde se vzala a co v ní je), ale ruku na srdce, potřebujeme to vědět?

A co vy? Dáte seriálu šanci? Viděli letošní novinky z šuplíku Stephena Kinga a co na ně říkáte?

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Dojmy: The Mist (1. řada)"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Sylva Šantorová
Host

Viděla jsem film, který se mi docela líbil. Taky nechápu, proč by měl mít seriál pokračování. Jinak Alex koukající jako vykulená čivava je pěkné přirovnání 😀

trackback

[…] už na začátku říct, že detektiv Bill Hodges dopadl lépe než rodina Copelandendových z The Mist […]

wpDiscuz