The Strain

Dojmy: The Strain (4. řada)

 

Finále čtvrté řady The Strain mám úspěšně za sebou. Věrní diváci, kteří seriál sledovali od jeho začátků už tušili, že vše skončí zde. Závěrečný boj mezi lidmi a nemrtvými, v tomto případě upíry, je úspěšně u konce. Jak to ale dopadlo? Pche, konec byl hořkosladký, až by se jednomu chtělo zvracet.

Popravdě mě nebavila již třetí řada. V té finální se však dozvídáme, že všechno bylo naprosto zbytečné, k ničemu, prostě celá řada neměla smysl. Pátrání po knize s názvem Lumon, která nepřinesla nic. Vše se jako by zastavilo. Najednou všichni víme, že jediné, co smete nesmrtelnou stvůru z povrchu zemského, je atomová bomba – opravdu geniální.

Čtvrtá řada se snaží navodit atmosféru druhé světové války. Strigojové se mohou pohybovat po denním New Yourku, poněvadž výbuch atomovky zamezil dopadu slunečních paprsku (či tak něčeho). Mezi lidmi a nemrtvými se uzavírá jakési Partnerství, poněvadž upíři potřebují krev a lidé potravu. Vše je však zástěrkou pro něco jiného.

Skupinka hlavních hrdinů je roztroušena. Fatch s Quintinem se snaží najít atomovou bombu. Profesor s Dutch čelí změnám ve společnosti. Doktor se zase toulá a je zdeptán z toho, co provedl Zack. Guss naopak vládne černému trhu a vytváří si základnu. Už od samotného začátku je očividné, že se tahle nesourodá skupinka opět střetne. Ne všem se podaří dojít do cílové pásky, ale koho to dojme?

Rozhodně jde o důstojné zakončení dobře našlápnutého seriálu, který svůj potenciál vyplýtval na prvních dvou řadách, zatímco ty zbylé dvě neměly téměř co nabídnout. Do jisté míry seriál ničím nepřekvapí, avšak pokud dojdete až na samí konec, můžete na sebe být hrdí. Vše skončilo a nedostalo se nám neukončeného příběhu, což se o mnoho seriálech, byť zajímavějších, nedá říct.

 

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na