Dojmy: Mr. Mercedes (1. řada)

2
Share

Letošní rok ztvárněný plný Kingových adaptacích je úspěšně za námi. Posledním z dílny „mistra hororu“, skončilo předminulou středu. Nejedná se o nic jiného než o seriál Mr. Mercedes, chcete-li česky Pan Mercedes. Co rozhodně můžu už na začátku říct, že detektiv Bill Hodges dopadl lépe než rodina Copelandendových z The Mist (Mlhy).

Jelikož jsem knižní předlohu četl, byl jsem dost zvědavý, jaké bude audiovizuální zpracování na motivy tohoto díla. Rozhodně už teď mohu říct, že se seriál a kniha v některých situací rozcházejí, ale určitě tomu není na škodu. Dostávají se ke stejnému konci. V opačném případě dostávají prostor i jiné postavy.

Příběh tedy zachycuje vysloužilého detektiva Billa Hodgese, kterému se v důchodu ozve mercedesový vrah. Říkáte si, proč je antihrdina označován přívlastkem automobilové značky? Přezdívá se mu tak proto, poněvadž autem této značky spáchal ohavný čin a zabil několik lidí, kteří stáli brzo ráno před úřadem práce.  Ale zpátky k věci, tento pachatel, který se civilně jmenuje Brady Hearthfield, se nudí a chce přimět Hodgese k sebevraždě. To se však nestane a započne tak mezi nimi hra na kočku a myš.

Musím říct, že postavy i herecké výkony jsou, jak jinak, vynikající. Nejvíce mě bavila Holly (asi mám rád svým způsobem nenormální postavy). Dále bych chtěl pochválit provedený opening, ale i výběr hudby, jež se mi zapsala do paměti a vždy se usměji, když si pustím David Baerwald – Hi Ho Nobody’s Home. Úžasná také byla Billova sousedka, které bych dal více prostoru.

Jak jsem již říkal na začátku, tak případ Billa Hodgese mě zaujal více než jiná Kingova zpracovaná díla. Za mě tedy určitě doporučuji, ale neočekávejte masakry v každé epizodě (možná jen v první a osmé epizodě). Rozhodně jde o dospělý seriál, takže nemusí zaujmout mladší diváky a má svůj typický humor. V jednom díle se dokonce objeví samotný autor.

 

Related Posts

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin ŠlatSylva Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Po přečtení recenze je to pro mě jasný kandidát 🙂

Instagram