Dojmy: Stranger Things (2. řada)

2
Share

Rok se s rokem sešel, Netflix je stále tím zlem, za které ho považuji, a máme tu druhou řadu Stranger Things. Nová série zaznamenala příval několika nových postav, mezi něž se citelně zařadila Maxien, spíše Max, jak si ráda nechá říkat. Dějová linka první řady se posouvá o kus dál.

O rok později. Podivné události, jimiž si prošla skupina dětí, visí ve vzduchu jako tajemná mračna, která se znovu stahují. Trauma, jimž si prošel Will na druhé straně, se vrací. Začíná mít podivné epizodické záchvaty, v nichž se vše kolem něj mění na tajemný svět za závojem. Zlo, či to, co se nalézá na odvrácené straně, má něco v plánu. Ale oč jde, to je ta správná otázka.

Atmosféra druhé řady graduje postupně. S každým dalším dílem je seriál temnější a strhující, až vyústí ke zdárnému konci, který si nechává otevřená vrátka pro pokračování. Děj se tak dělí do dvou dějových linek.

První z nich je klasicky o druhé straně. Will vidípodivnou stínovou stvůru, se kterou si vytvoří zvláštní spojení. Mike se snaží srovnat se ztrátou El (Jedenáctky) a nenechává Willa v bryndě. Dustin s Lucasem se přou o pozornost Maxien. Vyjasňuje se milostný trojúhelník Nency, Johnatan a Steve. Novou posilou tu je posléze Maxien se svým nevlastním bratrem, který opovrhuje už jen její přítomností a je klasickým floutkem, kterého nebude mít rádi.

Druhá dějová line se točí kolem El, Eleven, chcete-li Jedenáctky. Dozvídáme se o tom, jak se dostal zpátky z druhé strany, kde se nachází a v podstatě jde o hodně osobitou a emocionální záležitost. Zlí lidé tam někde pořád jsou a pro dívku s telekinetickými schopnosti to není vůbec jednoduché. Je navedena na cestu za minulostí, v níž poznává svou matku a zjišťuje, že tam venku jsou podobné děti, a tak naráží na osmičku a vytváří vlastní příběhovou linii, která může být rozplétána v následující sérii.

Druhá série Stranger Thing je opravdu povedená. Obsahuje mnoho odkazů na jiné kultovní filmy, jako například: GhostBusters, Mad Max nebo Allien. Seriál má svou atmosféru, která upoutá divákovu pozornost a nedovolí mu, aby další epizodu nechal bez povšimnutí. Herecké výkony jsou skvěle a za mě asi nejvíce prostoru dostal Will, který to rozhodně neměl jednoduché.

Můžeme jen doufat, že za necelý rok opět dorazí na Netflix další řada…

Related Posts

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin ŠlatSylva Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Jedničku jsem viděla , ke druhé řadě se zatím z nedostatku času nemohu dostat 🙁 Je to super seriál.

Instagram