Dojmy: American Horror Story (7. řada)

 

Sedmá řada American Horror Story si vzala za téma politickou situaci ve Spojených státech amerických, a to s podtitulem Cult (česky „Kult“). Příběh se odehrává na pozadí voleb, zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA a může tak působit více realistickým dojmem než předchozí řády.

Celý série se točí převážně okolo lesbického páru Ally s Ivy a Kaila Andersona, který využívá vítězství Trumpa ve svůj prospěch a vytváří podivný kult. Zprvu sledujeme Ally a její boj s všemožnými fobiemi – klauni, otvory a dalších. Tvůrci si hrají s divákem a v několika prvních dílech si nemůžete být jistí tím, zdali jde o realitu či hlavní hrdinka je naprosto labilní a vše se odehrává pouze v její hlavě. Ally začne svým neustálým křičením a záchvaty paniky obtěžovat, ale v jisté části dojde ke zlomu.

Popravdě jsem měl chuť s touto sérií skončit už u třetího dílu, ale ten mě přesvědčil o tom, že příběh bude o něčem jiném než o vyšinuté lesbě. Pomalu se začali rozklíčovat různé zápletky, na scénu vstoupil Kail a začal se dostávat do popředí se svými kumpány. V podstatě představoval takového toho vůdce, který dokáže svým proslovem a motivy přesvědčit určitou skupinu lidí.

V seriálu se objevují klauni, takže lehce zavzpomínáme na Freak Show. Postavy se vyvíjejí, obzvlášť Ally. Dočkáme se spousty vražedných scén, ale i neočekávaných zvratů. Musím uznat, že konec Cultu mě na jednu stranu zaujmu nejvíce z dosavadních sérií, ale přišel mi hodně nedoručený. Také bych dodal, že sedmá řada je odlišná od předchozích sérií.

Zemře velká spousta hlavních postav. Půjde o jednu z brutálnějších sérií. Nebojí se vážných témat. Trochu je protkána homosexualitou, politikou, manipulaci, poukazuje na stav dnešní společnosti a mnoho dalšího. Určitě si každý najde to svoje.

A jaký je můj žebříček?

  1. AHS: Asylium
  2. AHS: Coven
  3. AHS: Hotel
  4. AHS: Cult
  5. ASH: Murder House
  6. AHS: Roanok
  7. AHS: Freak Show

Už jste viděli CULT? Jak se Vám líbil?

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Dojmy: American Horror Story (7. řada)"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Sylva Šantorová
Host

Tak to jsem ráda, že je sedmička lepší, než šestá řada. Tu jsem nedokoukala.

Imaginaria.sk
Host

Ja už vážne asi žijem len školou a mala by som so sebou niečo robiť 😀 Ani som si nestihla uvedomiť, že siedma séria je už na svete, musím ju rýchlo dohnať, hrozne sa teším 😀 Po minulej sa zároveň obávam. Jedna z brutálnejších sérií? Ach, ja som rada keď sa mi hrajú so psychikou ale toto moc nemusí. Každopádne dám potom vedieť ako mi sadla 😉

wpDiscuz