Další rok je úspěšně za námi. Jak jsem začal na svém předchozím blogu, tak i začátek roku klasicky započneme ohlédnout za rokem 2017. V těch 365 dnech se určitě najde něco, o co bych se s vámi rád podělit a co stojí za ohlédnutí. Ale také bych si tu chtěl stanovit nějaké cíle pro letošek.

Nejzásadnější změnou v mém životě jsou jisto jistě rovnátka. Trhání zubů bylo něco, co jsem řešil na samotném začátku, ale i v průběhu roku a stálo mě to hodně úsilí. Více se o tom rozepisuji v sérii článků: Cesta za úsměvem. Rozhodně se k tomuto tématu přibudou další články.

rovnátka

Druhým zásadním bodem byla spolupráce s projektem Podpora českých autorů. Ta však během pár měsíců skončila. Šlo o zajímavou zkušenost, ale prostě jsem věděl, že do toho momentálně nemohu dát maximu a věnovat tomu tolik volného času, který by si tenhle projekt zasloužil. Sám jsem měl neustálé povinnosti do školy a ztrácet čás tím, zda jsem správně vložil do Bloggeru text, aby se nerozsypal formátově, jestli má recenze je spíše objektivní a nejedná se o subjektivní kýč, dále následné sdílení. Určitě vám můžu doporučit tento projekt, pokud vás výše zmíněné informace neodradily. Nyní hledají nové posily, takže pokud máte zájem o recenzní výtisky českých autorů a splníte nějaké vstupní podmínky, neprohloupíte.

Nesvatý otec

Letos jsem se také účastnil „na přípravě dvou studentských akcí“ v rámci Studentské unie. První z nich je XI. Reprezentační ples UJEP a druhým zmíněným Studentský Majáles 2017. Měl jsem možnost se účastnit ještě dalších akcí, ale z časového hlediska mi nevyhovovaly, abych se zapojil do příprav. Určitě však můžu říct, že jsem získal zajímavé zkušenosti, mohl zhodnotit fungování neziskové organizace a nějakým způsobem se realizovat.

Důležitým bodem samozřejmě bylo i založení vlastní domény, na které se momentálně nacházíte. Memisto.cz mě opravdu posunulo jiným směrem. WordPress mě nadchnul, a dokonce jsem začal propagovat své články veřejně na sociálních. Napsal jsem pro tento blog 40 článků. Mezi nejúspěšnější patří můj kritický, až sarkastický článek Vítej na vysoké. Zásadním faktem je, že zde nevystupuji jako anonymní člověk, ale pod svým realným jménem.

V roce 2017 mi dala dosti zabrat i vysoká škola. Chybějící předmět, který letos musím úspěšně splnit, abych mohl ke státnicím. Také jsem začal s bakalářskou prací, o které už konečně můžu něco napsat, poněvadž to mám na svém seznamu témat, o kterých chci psát. Vypracovat okruhy ke státnicím a uspět.

Do tohoto roku bych se posunout trošku dál. Začít naplno pracovat na něčem, co by mě naplnilo novou a svěží energií. Odprostit se od prezenčního studia a třeba získat titul magistra dálkově (kombinovaně). Zkrátka se odtrnout od studentského života, který mě poslední dobou ubíjí.

Dá se říct, že rok 2017 byl pro mě klidným, ale také přínosným. A jak byste zhodnotili ten váš?

 

 

 

0 0 hlasuj
Article Rating