Dojmy: Voldemort: Origins of the heir

2
Sdílej

Už ani nevím, jak jsem se o fanouškovském filmu Voldemort: Origins of Heir doslechl. Nejspíše v nějaké fanouškovské skupině. Projekt mě docela zaujmul. Přeci jen filmová série z dílen Warner Bros. původnímu příběhu samotného Pána zla v šestém díle nevěnovala takový prostor, jako tomu bylo v knize. Projekt na mě působil takovým fanouškovským doplněním filmového zpracování.

První dojem

Musím uznat, že propagace filmu byla opravdu povedená. Trailery slibovaly docela zajímavé zpracování na poměry amatérské produkce. Dobře odvedená kampaň způsobila zbytečný humbuk. Výsledný dojem nakonec nesplnil má očekávání, ale to si povíme v několika následujících bodech.

Příběh

Nejdůležitější otázkou pro mě byl příběh. Povede se zpracovat život Voldemorta? Kolik se toho o tom-jehož-jméno-nesmíme-vyslovovat dozvíme? Jak velké množství informací z knihy se tam dostane, čím budou spojené a jak vše zpracují, aby do sebe jednotlivé dílky skládačky zapadaly?

Bohužel se zde nachází pouze jediná scéna, která dosvědčuje ohavný zločin Pána zla. Okamžik, v němž získal od staré dámy dvě relikvie: mrzimorský pohár a zmijozelský přívěsek. V podstatě se více o hlavním záporákovi nedozvíte. Možná jen drobečky informací, pokud budete pozorní.

Pro knižní fanoušky je film spíše zklamáním. Nejen po stránce příběhu, který není příběhem a nic v něm jaksi nedává smysl. Proč by se deník Toma Rojvola Raddla dostal do rukou jakéhosi ruského kouzelníka? Místy pak dějová linie působí naivně, nedourčeně až zbytečně hloupě…

Postavy a herecký výkon

Popravdě jsem čekal, že příběh bude mapovat pouze Voldemorta. Objevují se tu další fiktivní postavy. Grisha McLaggen, dědička Nebelvíru, která se spíš snaží něco vysvětlit, ale je stejně zbyteční. Jsou tu i dědicové zbývajících kolejí, ale tvoří míň než křoví v pozadí.

Pokud bych měl zaměřit na herecké výkony, nejsou úplně marné, ale jaksi mi v mluveném projevu chyběly emoce. Nejspíš jde o dabing, který je bez urážky hrozný.

Hlavní protagonista pak místy působil až křečovitě, což se projevovalo na jeho mimice. Chová se jako největší badass ve škola, ale postava Voldemorta taková nikdy nebyla.

To ostatní

Musím uznat, že výběr prostředí, ve kterém se film odehrával, mě zaujalo – až na tu Ruskou část. Vše hezky doplňovaly zajímavé kostýmy a rekvizity. Make-up mi přišel místy trochu odbytý.

Efekty také nebyly špatné, jen mi přišlo, že na ně tvůrci zbytečně spoléhají. Někdy je méně více. Naprosto marné souboje o ničem, ve kterých se objevovalo fyzické násilí, což mi prostě do kouzelnického boje nepasuje.

Závěr

Na jednu stranu jde o opravdu povedený fanouškovský film, který ve své kategorii asi bude těžce hledat něco, co by mu mohlo konkurovat. Na druhou stranu má výrazné nedostatky, v podstatě není o ničem a spousta lidí si neodpustí říct „Co to sakra je za sračku?“, obzvláště pokud jste rozmlsaní filmoví a seriáloví nadšenci.

Související příspěvky

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin ŠlatSylva Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Takže jak tak čtu, jde o počin spíše pro zaslepené fanoušky.

Instafeed