Poslední dobou jsem procházel nějakou pozkouškovou krizí. V hlavě spoustu nápadů na články, které bych mohl a měl napsat, ale v podstatě jsem neměl chuť nic zpracovávat. Nechtěl jsem tlačit na pilu, abych nenapsal něco zbytečného a bezúčelného.

Při brouzdání na facebookové skupině Copywriteři a jiní psavci jsem narazil na zajímavý koncept příspěvku, na který jsem nalezl na tomto blogu. Přečetl jsem si ho a řekl si, proč to taky nevyzkoušet a poodhalit vám něco ze zákulisí mé tvůrčí činnosti a prozradit pár detailů o sobě.

  1. Kde si píšete koncepty?

Záleží kdy a kde mě myšlenka napadne: doma, ve škole, cestou domu, při rozhovoru nebo v jakékoliv jiné situaci, která mě přiměje zamyslet se.

  1. Kam si píšete koncepty?

Používám To-Do aplikaci, do níž si zapisuji své nápady na různá témata. Psát si je někam na papír mi přijde zbytečné a nerad jim plýtvám. I na zkoušky se učím z počítače/tabletu, abych nic nemusel tisknout, pokud vyloženě nemusím něco písemně odevzdávat.

  1. Pro zajímavost – jaká vám vyhovuje klávesnice na psaní?

O klávesnici jsem nikdy nepřemýšlel. Dle mého je klávesnice něco, na co si člověk musí zvyknout. Dokážu psát na notebookové, ale i herní ke stolnímu počítači. Mobil je také samozřejmost, ale není to z dlouhodobého hlediska nejpohodlnější varianta.

  1. Kolik máte rozpracovaných konceptů?

Věnuji se pouze jednomu článku. Ten si sepíšu. Nechám ho minimálně den ležet stranou (záleží na tom, jak moc mě tlačí čas). Pak se k němu vrátím a pročítám ho a snažím se eliminovat nedostatky.

  1. Z kolika konceptů se skutečně stanou články?

Postupem času ze všech. Jen se k nim musím propracovat, najít si čas a chvilku k zamyšlení o tom, jak budu interpretovat svůj názor: kriticky, sarkasticky, s úctou či jinou formou?

  1. Jak dlouho máte uložen nejstarší koncept?

Jelikož jsem si je začal poznamenávat až s tímto blogem, tak méně než rok. Nějak si k nim nepíšu datum. Předtím byly pouze v mé hlavě.

  1. Promazáváte průběžně starší obsah blogu?

Ne. Nevím, proč bych to dělal. Jsou to mé názory, věnoval jsem tomu čas, odráží mou náladu a postoje. To že časem dojdu k jinému názoru neznamená, že ten minulý musí nutně zmizet pryč. Jsou to vzpomínky.

  1. Které články na vašem blogu mají největší ohlas (návštěvnost, komentáře)?

Jak jsem již zmiňoval v mé rekapitulaci za rokem 2017, tak nejúspěšnějším článkem byl můj sarkastický a kritický příspěvek Vítej na vysoké.

  1. Které mají naopak malý ohlas, ale zasloužily by si podle vás větší?

Pozornost si určitě zaslouží každý článek, ale záleží na čtenáři: jaké má preference, co ho oslovuje atd. Za sebe bych třeba doporučil zajímavou úvahu, kterou jsem zde publikoval: Co mě napadá, když mě nic nenapadá?

Doufám, že Vás tento článek zaujal a dozvěděli jste se něco zajímavého o mém tvůrčím procesu.

0 0 hlasuj
Article Rating