Jak jsem začal psát bakalářku (1. část)

2
Share

Pitomá bakalářka! Proč to vlastně musím psát? K čemu je dobrá? Proč ještě nemám tu teoretickou část z krku? Ještě si to užiju! Pche, není to zkrátka zbytečnost? Bude to vůbec někdo někdy číst? No, asi bych měl začít pěkně od začátku.

Jak to tak bývá, pokud se rozhodnete studovat vysokou školu, nějaká ta závěrečná práce se vám rozhodně nevyhne. Bakalářka, diplomka, disertační práce a bůhví co ještě. Patří to zkrátka k životu vysokoškoláka a čím dříve začnete, tím lépe pro vás. Proto chci napsat něco o své trnité cestě, na které se momentálně nacházím.

  1. Vybrat si téma

Nejvíce času mi zabralo vybrat si téma – spíš ho zúžit. Sice jsem měl jasno, čím se chci zabývat – sociální sítě. Přemýšlel jsem o twitteru a youtube. Nakonec jsem se rozhodl pro druhou variantu. No, a teď babo raď.  Obor zaměřený na jazyk, tudíž i samotná práce musí mít lingvistický charakter. Co třeba, jak se na youtube mluví? Ano, to by šlo… Avšak byl to jen začátek.

  1. Vybrat si vedoucího

V této oblasti jsem měl vcelku jasno. Když se chci zabývat mluveným jazykem, nejspíš bych měl jít za člověkem, který se tomu profesně věnuje. Utřídil jsem si nějakou svou základní myšlenku, kterou jsem přednesl a dostal pořádnou ránu do břicha. Nebylo to taky „easy peasy“ jak jsem si myslel.

Chvíli jsem tápal a zkusil se optat dalšího potencionálního vedoucího – číslo dvě. Tahle cesta se zdála schůdnější, dokud mě neposlal za někým optat se ohledně literatury. Dostal jsem nechtěný názor a kopanec do rozkroku, div nezačaly padat sprostá slova. Prostě ignorace a konzerva, kterých je na škole obrovské množství. Na youtube nejsou jen sprostí imbecilové!

Tak nějak jsem tápal a trápil se. S druhým kandidátem na vedoucího jsem se rozešli v dobrém a shodou okolností jsem narazil na onu skupinu youtuberů, kterou jsem potřeboval pro svého jasného kandidáta na vedoucího. Booktubeři, přesně ta pravá skupina, kterou jsem potřeboval a vše se vydalo tou správnou cestou.

  1. Najít literaturu

Téma tedy zní „Verbální a nonverbální komunikace českých booktuberů“. S literaturou jsem to měl jednoduché. V Sylabu jednotlivých předmětů, které se zabývají komunikací a veřejnými projevy jsem vytáhl doporučenou literaturu. Projel obsahy na stránkách knihovny a přemýšlel, které by mohly být užitečné.

Potřeboval jsem však nějakou literaturu o youtube. Hledal jsem na serveru theses.cz, kde jsem něco užitečného našel. Celkově jsem dal dohromady přes třicet titulů, ale zatím jsem prošel přibližně dvacet zdrojů a myslím si, že by to mohlo stačit…

 

Related Posts

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sylva+Šantorová Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva+Šantorová
Host
Sylva+Šantorová

Každý začátek je občas těžký. Hlavně, že tě za nepříjemná a neochotná osoba neodradila od dalších kroků směrem k cíli
.🙂

trackback

[…] Vítej na vysokéJak jsem začal psát bakalářku (1. část) […]

Instagram