V minulém článku jsem se zaměřil na nejznámější sociální sítě, o kterých pravděpodobně slyšel každý. V druhé části bych se proto chtěl zaměřil na ty, které tolik nevyčnívají a určitě si zaslouží svou pozornost.

LinkedIn

Hodně specifickou sociální sítí je LinkedIn. Není určená každému. Spíše těm, kteří hledají zajímavé pracovní příležitosti, chtějí sdílet své zkušenost, dovednosti a pracovní zážitky s ostatními lidmi v oboru. Jinak by se dal LinkdeIn pojmenovat jako: „Sociální síť pro profesionály“.

Hledáte nebo poptáváte zaměstnance? Chcete mít někde on-line svůj životopis? LinkedIn je pro vás stvořený. Můžete se na něm rozvíjet, nabízí totiž premium funkce, sledovat články o různých tématech, zaplatit si různé kurzy atd.

sociální sítě

Musím říct, že už mě zde oslovilo pár head-hunterů, ale ani jedna z pracovních nabídek mě nezaujala. Osobně sám sebe nevidím jako člověka, který by někomu nutil pojištění.

Google+

Poměrně opomíjenou sociální sítí je právě ta od Google. Má sice miliony uživatelů, ale většina z nich není aktivní. Pokud máte delší dobu zařízení s Androidem, nejspíše tam máte neaktivní účet, poněvadž jednu dobu si tento „vyhledávací“ gigant řekl, že tam natahá uživatele za každou cenu.

Dnes je Google + vnímána jako diskuzní síť, v níž se můžete zapojovat do různých komunit. Bohužel už od samotného začátku nepřišla s něčím, co by potencionální uživatele mělo zaujmout a dnes spíš přežívá.

Pinterest

V dnešní době Instagramu je tato sociální síť trochu upozaděná. Na jednu stranu by se dalo říct, že jsou si hodně podobné, ale není tomu tak. Pintrest, oproti své konkurenci, se zaměřuje na náhodný obsah uživatelů sítě, který se nabízí na základě vybraných kategorií, vašich nástěnek či vyhledávaných klíčových slov.

Osobně mi Pinterest přijde mnohem kreativnější místo než Instagram, ale záleží na tom, jaký obsah preferujete. Většinou jsem chodím, když potřebuji načerpat inspiraci nebo přemýšlím, co bych dejme tomu mohl zkusit jednou nakreslit či navrhnout ve vektorovém programu.

Sociální sítě

Taktéž jsem viděl, že blogeři využívají Pinterest pro své fotky. Osobně pak sociální síť využívám jako konzument.

Co dál?

Sociálních sítí, které se u nás nechytli je opravdu spousta: snapchat, blogovací platforma tumblr., myspece, vimeo a další řada sítí.

Používáte nějakou z výše uvedených sociálních sítí? A proč? Popřípadě, které další používáte a nezmínil jsme se o nich.

0 0 hlasuj
Article Rating