Na filmová plátna se opět dostává marvelovské zpracování superhrdinského týmového velkofilmu Avengers, tentokrát s podtitulem Infinity War. Na scéně se objeví většina hrdinů, kteří doposud byli k vidění. A tentokrát půjde opravdu do tuhého a nejeden z nich „zemře“.

Příběh a  vizuální zpracování

Infinity War začíná tam, kde skončil Thor: Ragnarok v potitulkové scéně. Na jevišti se objevuje Thanos, který pátrá po kamenech nekonečna. V získání všech pěti kamenů se mu budou snažit zabránit samotní Avengers, kteří u sebe mají rovnou tři. Pokud by je získal, mohl by prakticky vyhladit všechen život v celé galaxii, a to pouhým lusknutím prstu.

Celkový děj filmu je pak rozdělen na několik příběhových sekvencí. První se týká zejména Iron-Mana, Spider-mana a Doctora Strange, druhou si vezme na starost Thor se Strážci Galaxie, zatímco tu poslední tvoří Black Widow, Kapitán Amerika, Hulk a Vision, a zkrátka všichni ostatní Avengers.

Příběh je protkán klasickým marvelovským humorem. Hrdinové dokáží vtipkovat i v situacích, v niž humor není na místě a působí tak trochu trapně. Podobně si tvůrci neporadili s emocemi. Jednotlivé úmrtí nevzbudí v nikom emoce, natož nikoho nerozbrečí – pokud nemáte sklony brečet u byť sebeméně dojemné scény.

Dominantou Avengers: Infinity War jsou vizuální efekty. Už jen to, že do jednoho filmu dáte všechny hrdiny, kteří mají odlišné schopnosti. Objevují se vesmírné lodě, ale i mimozemské planety a tajemná místa v hloubi vesmíru.

Tím jsou prostě Avengers pastvou pro oči všech fanoušků sci-fi a počítačových efektů. Vše má svou kvalitu, na níž jsou fanoušci filmového studia Marvel zvyklí. Jako bonus dostanou opravdové vizuální orgie ve finální bitvě a ke koukání toho je mnohem více.

Dojmy

Za mě se určitě nejde o nejlepší Avengers film. Už jen to, že se jedná o první část z jednoho celku, napovídá o tom, že většina, ne-li všichni padlí hrdinové budou přivedeni k životu. Musím však přiznat, že tolik mrtvých jsem opravdu nečekal. Proto předpokládám, že druhá část bude mít větší spád a nebude tak rozčleněná.

Naopak jsem nepochopil, proč někteří hrdinové umřeli. Film divákovi hodně okatě dává najevo, že bude druhá část, ve které se všechno k dobrému obrátí. Thanosova motivace k zničení poloviny vesmíru mi nebyla dostačující, poněvadž příběh za jeho rozhodnutím nebyl dostatečně motivující, vystihující a výrazně zapisující se do charakteristiky padoucha.

V poslední řádě musím říct, že tyhle filmy prostě nejsou o silném příběhu. Stojí na samotných hrdinech. Na boji dobra a zla Epických bitvách. Hrdinských hláškách s filozofickým podtextem. A možná je dobré, že jednou všechno neskončilo úplně podle našich představi. Otázka tedy zní: Jaké bude další pokračování mít potenciál?

0 0 hlasuj
Article Rating