Každý někdy a někde musí začít. To se netýká pouze blogování, ale všeho, čemu se chce člověk věnovat – sport, herectví, zpěv, kreslení atd. U mě je jednou z těch dlouhodobějších aktivit psaní, které mě přivedlo k blogování. Proto tu právě jste a čtete tyto řádky. Toto je cesta, kterou jsem se vydal.

První blog?

Když se nad tím zamyslím a zavzpomínám, můj první blog nebyl blog v tom pravém slova smyslu. Nepsal jsem bůhvíjak hodnotné příspěvky – pokud vůbec. Tehdy mi bylo plus/mínus dvanáct let. Ještě pískle, které mělo sny a životní iluze. Človíček bez hlubší znalosti gramatiky, ale zato zkoušející nové věci.

Kde jsem tedy začal? Na platformě, která už je dávno mrtvá. Ne, ona vlastně není úplně mrtvá – je to teď seznamka! Nebo se mi tak alespoň jeví? No, popravdě jde o chatovací portál lide.cz. Možná jste tam také byli, protože v tu dobu Facebook nebyl tolik IN a kdo o něm v našich končinách vůbec věděl?

Moje přezdívka byla Matt.93. Něco tak strašně originálního, co svět ještě neviděl. Popravdě jsem se více než o psaní článků – spíš vkládání různých blbin – zaměřoval na to, jak někde šlohnout pěknou šablonu a předělat jí k obrazu svému. Vím, že by se to nemělo dělat, ale ta doba už je dávno za mnou. Přísahám! Prostě mě bavilo dělat v Photoshopu a chlubit se s tím.

Blogování

Další pokusy…

Těch blogísků jsem měl opravdu nespočet. Zkoušel jsem i platformu bloger.cz, ale nikdy mě to nechytlo. Dodnes nechápu, jak jí někdo může používat? Na webzdarma.cz jsem rozjel nějaké ty stránky o Harry Potterovi. Něco jsem chvíli psal o The Sims 3. No, prostě takové pokusy. Psaní mě stále bavilo. Jen to nikdy nebylo ono.

Jak jsem se k tomu dostal?

Vše, co jsem dříve zmínil, byla cesta, která vedla k jednomu okamžiku. Popravdě mě nikdy nenapadlo, že bych mohl být bloger – jsem jim vůbec? Chtěl jsem být slavný spisovatel. Ruku na srdce, kdo by nechtěl? Třeba takový Jerry, Tereza a kdejaký knihomol.

Vše to začalo „mou knihou“, kterou jsem dopsal a poslal do dvou nakladatelství. Většího a menšího. Z toho menšího jsem dostal feedback, čehož si dodnes cením a vážím. A co mi bylo ve zkratce řečeno? „Klasické chyby, špatná stylizace, nepříliš originální námět, příliš těžký a rozsáhlý útvar.“ s doporučením, ať se vypisuji. Abych pravdu řekl, povídky nejsou nic pro mě. Ale abych psal, rozhodl jsem se pro blog.

A tak vznikl další blog na blogspot.cz. Do dneška ještě funguje. Vedl jsem ho cca 4 roky. Psal o tom, s čím pokračuji i tady, akorát bez originální přezdívky KillermsikCZ. Ta už zůstane pouze na mém PlayStation, Xbox a Steam účtu…

Blogování

Došel jsem k Mému místu

Mé místo. Tady se právě nacházíš, poutníku či poutnice. Zde čteš tyto řádky plné slov. Zde jsem pro tebe, abych tě obohatil nejen po kulturní stránce (filmy, seriály, herní a knižní recenze), ale také tě nechal lehce nahlédnout do mé mysli a života (témata), z nichž některé články přidám do budoucí rubriky „Životní styl“ a možná se více otevřu on-line světu.

Už se neskrývám za hloupou přezdívkou/pseudonymem. Myslím si, že se nemám za co stydět, byť jsem dyslektik – vlastně jsem chodil do druhé třídy pro dementíky (2. D), ale o tom někdy příště.

Proč jsem ale vytvořil memisto.cz? To určitě naleznete zde. Jen jsem se nerozpovídal, proč zrovna mé místo? No… je to zapamatovatelný a lehký – hlavně český! Možná trochu osobní brand. Něco, na čem se dá stavět, když budu dostatečně kreativní.

Blogování a co dál?

Směr, kterým se ubírám, je Instagram. Vytvářím pro něj obsah, který koresponduje s tím, co tu tvořím. Snažím se o jednotnost vizuálního obsahu. Vytvořit si nějakou základnu sledujících, popřípadě portfolio (alespoň tak svůj blog beru). Sociální sítě a internet jsou mi blízké – z hlediska obsahu a jejich využití, samozřejmě.

V poslední bych chtěl v budoucnosti změnit vzhled (v plánu od úplného začátku), vytvořit logo, přidat svou fotku, abyste měli představu, kdo to tu píše. Podělit se o další zajímavosti a trošku si pohrát s rubrikami. Získat stálé čtenáře a povědomí o místu, kam může zavítat jakákoliv zvídavá duše, která mě posune dál.

0 0 hlasuj
Article Rating