To-Do aplikace a proč jí používat

11
Share

Určitě to znáte. Máte hromadu úkolů, které potřebujete splnit. Některé i v určitém časovém úseku. Čím jsme starší, tím více se toho na nás kupí a udržet všechno v hlavě je prakticky nemožné. Proto existují různé diáře a úkolníčky, o kterých dnes nebude řeč. V dnešní době postačí To-Do aplikace.

Stačí chytré zařízení

Dalo by se říct, že smartphone má dnes kde kdo (možná i vaše babička s dědečkem). Trávíme s ním tolik času. Konzumujeme na něm obsah. Komunikujeme skrze něj. Fotíme fotky a natáčíme videa. Ale je to opravdu všechno, co nám tato zařízení nabízí? Pokud si řeknete NE, jste jen krok od úspěchu k uvědomění.

Ano, nejen na notebooku se dá pracovat na cestách. V podstatě k tomu jsou uzpůsobena všechny zařízení, do nichž si můžeme nainstalovat jakýkoliv program („aplikace“). Záleží však na preferenci a zvycích uživatele. Jestliže s vámi mobilní zařízení putují každý den, proč nevyužít jejich potenciál a nenechat diář doma? Ušetříte přeci místo… A možná i životní prostředí.

Chce to správný nástroj

Každá každodenní rutina je o návycích a o tom, co preferujeme. Někomu stačí poznamenat si, kdy, kde a co. Jiná osoba přemýšlí více do hloubky, a tudíž jednotlivému úkolu může přiřazovat podúkoly, které mají uplatnění u komplikovanějších záležitostí.

Vybrat si ten správný nástroj je důležité, ale v základu je to o tom, jak pracujete, co očekáváte a co je pro vás smysluplné. Osobně jsem zkusil několik To-Do aplikací (budu se jim jednotlivě věnovat v budoucích článcích), než jsem zjistil, co potřebuji a preferuji:

  • jednoduchost a přehlednost
  • možnost podúkolů
  • připomínky + datum splnění
  • třídění do kategoriích
  • dostupnost na různých zařízeních
  • možnost synchronizace

To-Do aplikace

Dnes už není problém sehnat zajímavou To-Do aplikaci, a to i zadarmo. A kdybyste ještě nevěděli, co je to To-Do, volně by se tento termín dal přeložit „udělej to“, ale v podstatě jde o „úkolníček“. Proto si pod tím opravdu nic složitého nepředstavujte. A jaké aplikace už mi prošly rukou? Wunderlist, Google Keep, Microsoft To-Do, Things 3 a Apple Připomínky, které naleznete na iOS a Macu. Všechny vám připomenou, že máte něco udělat, pokud si nastavíte oznámení. A to pro vás přeci diář ani jiný notes neudělá. Pokud už nějakou To-Do aplikaci používáte, jaká to je a co se vám na ní líbí?
CO ČÍST DÁL NA BLOGU

Internetový prohlížeč aneb co byste měli vědět

0 0 hlasuj
Article Rating
Related Posts
Odebírat
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sylva Šantorová

Šikovná aplikace. Naštěstí mi stačí nosit svoje úkoly v hlavě. Tedy zatím.

Tereza Outcry

Já jsem používala asi 2 dny jednu, která teď nevím, jaký měla název. Každopádně jsem na ní po těch 2 dnech zapomněla, takže jsem věrná papírově formě. 🙂

Lenka

To-Do aplikaci nepoužívám, ale používám poznámky, které mám v telefonu a mám to propojené s noťasem :), což mi vyhovuje i například s kalendářem :).

Platan

Vyskúšal som viacero takýchto aplikácií, ale nanešťastie mi žiadna plne nevyhovovala a nakoniec som sa vrátil ku krátkym todolistom na papieri. Asi ma ešte doba v tomto ohľade nedobehla 🙂

[…] To-Do aplikace a proč jí používatInternetový prohlížeč aneb co byste měli vědět […]

[…] To-Do aplikace a proč jí použivatAplikace bez kterých to nedám […]

[…] To-Do aplikace a proč jí používat […]

Instagram

11
0
Budu rád, když zanecháte komentář.x
()
x