To-Do aplikace a proč jí použivat

 

Určitě to znáte. Máte hromadu úkolů, které potřebujete splnit. Některé i v určitém časovém úseku. Čím jsme starší, tím více se toho na nás kupí a udržet všechno v hlavě je prakticky nemožné. Proto existují různé diáře a úkolníčky, o kterých dnes nebude řeč. V dnešní době postačí To-Do aplikace.

Stačí chytré zařízení

Dalo by se říct, že smartphone má dnes kde kdo (možná i vaše babička s dědečkem). Trávíme s ním tolik času. Konzumujeme na něm obsah. Komunikujeme skrze něj. Fotíme fotky a natáčíme videa. Ale je to opravdu všechno, co nám tato zařízení nabízí? Pokud si řeknete NE, jste jen krok od úspěchu k uvědomění.

Ano, nejen na notebooku se dá pracovat na cestách. V podstatě k tomu jsou uzpůsobena všechny zařízení, do nichž si můžeme nainstalovat jakýkoliv program („aplikace“). Záleží však na preferenci a zvycích uživatele. Jestliže s vámi mobilní zařízení putují každý den, proč nevyužít jejich potenciál a nenechat diář doma? Ušetříte přeci místo… A možní i životní prostředí.

Chce to správný nástroj

Každá každodenní rutina je o návycích a o tom, co preferujeme. Někomu stačí poznamenat si, kdy, kde a co. Jiná osoba přemýšlí více do hloubky, a tudíž jednotlivému úkolu může přiřazovat podúkoly, které mají uplatnění u komplikovanějších záležitostí.

Vybrat si ten správný nástroj je důležité, ale v základu je to o tom, jak pracujete, co očekáváte a co je pro vás smysluplné. Osobně jsem zkusil několik To-Do aplikací (budu se jim jednotlivě věnovat v budoucích článcích), než jsem zjistil, co potřebuji a preferuji:

  • jednoduchost a přehlednost
  • možnost podúkolů
  • připomínky + datum splnění
  • třídění do kategoriích
  • dostupnost na různých zařízeních
  • možnost synchronizace

To-Do aplikace

Dnes už není problém sehnat zajímavou To-Do aplikaci, a to i zadarmo. A kdybyste ještě nevěděli, co je to To-Do, volně by se tento termín dal přeložit „udělej to“, ale v podstatě jde o „úkolníček“. Proto si pod tím opravdu nic složitého nepředstavujte. A jaké aplikace už mi prošly rukou? Wunderlist, Google Keep, Microsoft To-Do, Things 3 a Apple Připomínky, které naleznete na iOS a Macu. Všechny vám připomenou, že máte něco udělat, pokud si nastavíte oznámení. A to pro vás přeci diář ani jiný notes neudělá. Pokud už nějakou To-Do aplikaci používáte, jaká to je a co se vám na ní líbí?
CO ČÍST DÁL NA BLOGU

Internetový prohlížeč aneb co byste měli vědět

9
Komentujte

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Martin ŠlatPlatanLenkaTereza OutcrySylva Šantorová Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Šikovná aplikace. Naštěstí mi stačí nosit svoje úkoly v hlavě. Tedy zatím.

Tereza Outcry
Host

Já jsem používala asi 2 dny jednu, která teď nevím, jaký měla název. Každopádně jsem na ní po těch 2 dnech zapomněla, takže jsem věrná papírově formě. 🙂

Lenka
Host

To-Do aplikaci nepoužívám, ale používám poznámky, které mám v telefonu a mám to propojené s noťasem :), což mi vyhovuje i například s kalendářem :).

Platan
Host

Vyskúšal som viacero takýchto aplikácií, ale nanešťastie mi žiadna plne nevyhovovala a nakoniec som sa vrátil ku krátkym todolistom na papieri. Asi ma ešte doba v tomto ohľade nedobehla 🙂

trackback

[…] To-Do aplikace a proč jí používatInternetový prohlížeč aneb co byste měli vědět […]