Už je tomu přes rok, co bloguji sám na sebe. Nejsem už žádný pan Neznámý, který se schovává za pseudonymem – chcete-li přezdívkou. Po čtyřech rocích na službě blogspot.cz jsem se rozhodl posunout dál. Dospět. Neskrývat se za nějaké své alter-ego.

Proč lidé používají krycí jména?

Strach ze ztráty soukromí? Nečekaná popularita vedoucí k následujícímu stalkingu? Obavy z odhalení a toho, co na to řekne naše okolí? Neschopnost přijmout kritiku v reálném světě? Ztráta zodpovědnosti? Šikana, popřípadě dnes oblíbení “haters”, kteří kralují internetu.

No, těch důvodů nejspíš bude celá řádka (Jaký je třeba ten váš?). Dnes si může každý založit blog několika málo kliknutími. Ale co potom? Kdo budeme? Kdo jsme? Má smysl být sám sebou? Jak se vlastně budeme prezentovat a čím se odlišíme od těch dalších Martinů? No přeci krycím jménem, přezdívkou, něčím tak geniálním, že budeme jedineční a identifikovatelní.

Proč píšu sám na sebe?

Všechno to začalo zde. Na MéMísto. Blogu, do něhož investuji. I když se to teď nezdá, tak platím za doménu a hosting. To ostatní příjde časem. Jsem identifikovatelný. Služba je vedena na mé jméno a příjmení. Má ještě smysl hrát si na pana Neznámého?

Nemá! A proč? Protože nejsem žádný Martin Novák, Martin Svoboda či jiný Martin s tuctovým českým příjmením. Jsem to já. Ani strejda Google nenajde jiného Martina Šlata. Po mně už tam je jen Martin Salát… No, takhle směšně bych se opravdu nechtěl jmenovat. (smích)

Budu-li upřímný, mám pocit, že bloguji jen pro pár lidiček. Neočekávám žádný velký “fame”. V tomhle rybníku jsem malá rybička, která spíš pluje proti proudu. Nechce být specifickou rybičkou cestovatelkou, rybkou knihomolkou, rybou novinářkou či něčím, co by jí zařadilo do vybrané škatulky.

A co se vlastně změnilo?

Možná vás to překvapí, ale nezměnilo se vůbec nic. Nikdo mě nehejtuje. Na ulicích mě nikdo nepoznává. Ve škole to nikoho nezajímalo. V práci to nikdo neví a nikde se o tom nemluví.

Blog vnímám jako své osobní self-prom, kde prezentuji jakýsi svůj momentální názor. Směr, kterým se ubírám. Téma, nad kterým se momentálně zamýšlím. Také se tu vypisuji a uvažuji, co se tu všechno dá dělat. Je to můj koníček, který mě baví a hlavně to nedělám kvůli budoucí monetizaci.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Jak začala má blogérská cesta a kam jsem došel
Jak píšu články

0 0 hlasuj
Article Rating