Po dlouhé době neaktivity jsem zpět. Blog je od dneška v novém kabátě. Konečně! Mé místo ke svému blížícímu se druhému roku existence (20. května) dostalo podobu, na kterou čekalo už od samotného zrodu. Věřím, že se vám tu bude i nadále líbit.

Porodní obtíže

Nemůžu neříct, že vybrat šablonu bylo to nejjednodušší na celém procesu transformace. Najít něco, co by vyhovovalo mým představám a nešlo o naprostou “tuctovku”, kterou najdete na každém druhém blogu. Naštěstí jsem po dlouhém pátrání, rozhodování a vylučování došel k šabloně, která mě zaujala.

Nečekal jsem však, že s tím budou takové problémy. Tyhle multifunkční šablony mi příjdou ve své podstatě zbytečně komplikované. Stačí se někde přehlédnout, něco v nastavení lehce změnit, vypnout plung a vše se sesype jako domeček z karet. Náhle je problém na světě. Proč se menu nezobrazuje správně? Kde jsou aktuální příspěvky? Proč se nad některými články objevuje cesta k náhledovému obrázku? Sakra, proč nefunguje ten odkaz?

V novém kabátě, ale bez češtiny

No, no, no… Nečekal bych (opět), že bude takový problém s překladem frází, které jsou pro WordPress běžné. Prostě jsem musel zjistit, jak na to. Plung nebo program? Co z toho vlastně bude fungovat? Ach, proč tu nejsou všechny fráze? To opravdu budu muset vždycky smazat šablonu? Co se stane po aktualizaci? No, prostě žádná sranda.

Změny, změny, změny

Ve své podstatě blog zůstává stejný. Rubriky najdete v hamburger menu nahoře, po pravé straně od loga. Sociální sítě jsou umístěné naopak v levém horním rohu. Odstranil jsem hodnocení a místo něho je srdíčko, které naleznete pod nadpisem, a to společně s možností sdílení. Jinak vše zůstává při starém.

Na druhou stranu chci více času investovat do vlastních fotografií, popřípadě nějaké své grafické tvorby. No uvidíme, kam se nám to za ten rok posune a co tyhle změny přinesou. Snad i letošní rok bude něčím zajímavý a budeme se tu potkávat ve stejném duchu jako doposud.

Uvidíme se u dalšího článku a nezapomeňte kliknout na srdíčko! Váš Martin.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Jak začala má blogerská cesta a kam jsem došel
Bloguji pod svým jménem

0 0 hlasuj
Article Rating