Další nová marvelácká postava se objevuje na plátnech kin. Tentokrát jde o první sólovku čistě ženského charakteru – feministky radujte se! Jak si ale film vede oproti svým předchůdcům a dokáže nabídnout zajímavou podívanou někomu, kdo vlastně neví, kdo ona superžena je? Jak se vlastně zrodila Captain Marvel?

Ztráta paměti aneb nevím, kdo jsem

Celkový koncept příběhu je postavený na tom, že hlavní hrdinka Carol Denversová (později Captain Marvel) mívá podivné sny, které jí nedávají smysl. Tuší, že jsou to úlomky její ztracené minulosti. Na planetě Kree, kde žije, trénuje jako voják na nebezpečné mise. Co jí však rozptyluje, jsou její emoce spjaté s minulostí.

Souhrou náhod se Carol při misi ocitne v zajetí nepřátel, kteří hledají něco v její paměti. Po rvačce, za kterou by se nestyděl ani Arnold Schwarzenegger, se souhrou “náhod” objevuje na zemi, kde brzy dostane odpovědi na své otázky. Nejprve však bude muset prožít dobrodrůžo s Nickem Furym.

Captain Marvel

Ne tak vtipná Captain Marvel jako Ragnarok

Nějak jsem si všiml, že od dob filmu Thor: Ragnarok a Strážci Galaxie, se snaží Marvel Studio do svých filmů přidávat více humoru. No, na zmíněného Thora to rozhodně nemá, ale solidních vtipů je tam celkem dost. Nejikoničtější je samozřejmě zrzavá kočka Goose, od které už od samotného začátku očekáváte nějaké to “wau”. Pak už tu jsou takové ty dobové hlášky, protože film se odehrává v 90. letech minulého století a počítače byly strašně pomalé…

Spíš na druhé koleji

Captain Marvel je superhrinka, která po boku Ant-mana nemá tak velkou roli jako Iron-man, Thor, Kapitán Amerika nebo Spider-man. Ve své filmovosti má spíš blíže k filmům Ant-man nebo Doktor Strange. Na druhou stranu je lépe zapojena do celého univerza než dva zmínění superhrdinové. Je tu Nick Fury a ještě jedna věc, kterou nechci spoilerovat, ale je propletená s filmy Avengers.

Proč jít na Captain Marvel

Správny fanoušek Marvel filmů na Captain Marvel určitě půjde. Nejenže na ní odkazuje podtitulková scéna z Avengers Infinity War, zároveň je to další dílek skládačky. Určitě jde o příjemný příběh s ženskou postavou a nevyskytuje se tu milostný život Carol. I když kdo ví, třeba z ní udělají lesbičku, protože chvíli jsem takový pocit měl.

Pokud se chystáte na Avengers Endgame, určitě neváhejte. Captain Marvel se v nich objeví a vy tak nemusíte tápat v tom, kde se ta sexy blondýna vzala.

Captain Marvel

Závěrem

Musím říct, že film mě bavil jako člověka, který tuto postavu prostě nezná. Nevěděl jsem, co můžu očekávat, protože komiksy jdou mimo mě a nerad si něco spoileruji před samotným filmem – třeba googlováním historie postavy. Samotný trailer navodil jistá očekávání. Některá se naplnila, jiná ne, ale o to více jsem byl příjemně překvapilo.

Na druhou stranu se nejedná o film, který bych chtěl letos vidět znovu. Určitě si ho časem pustím, až se budou natáčet další Avengers, a tentokrát si zhlédnu filmy v pořadím, ve kterém jdou v časové souvislosti po sobě. Třeba objevím nové detaily.

A co vy? Chystáte se na Avengers Endgame?

Zdroj fotografií: Marvel Studios

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Dojmy: Avengers Infinity War

0 0 hlasuj
Article Rating