Pokračování Avengers Infinity War je konečně tady. Ta hrstka superhrdinů, kteří přežili Tanosovo lusknutí, se snaží dostat z krize. Jak zvrátit genocidu a obnovit koloběh vesmíru, když je polovina populace nenávratně pryč? No, nabízí se to nejjednodušší řešení, a to použít kameny nekonečna, které jsou ale nenávratně pryč. Toto dilema bude řešeno v Avengers Endgame.

Superhrdinské dilemata

Od celé události uplyne dlouhých pět let. Black Widow, Kapitán Amerika, Kapitánka Márvel a zkrátka všichni, kdo přežili, jsou stále v pohotovosti. Na druhou stranu Tony Stark se v minulosti tolik neutápí. Po dlouhé době totiž začne žít život obyčejného člověka a od svých kolegů se odstřihne.

Planeta země je bez poloviny její populace nudná. Rande dvou homosexuálů skončí brekem nad desertem a salátem. Všichni totiž žijí strašlivou a skličující minulostí. Ani skupinová terapie, v jejím čele je Kapitán Amerika, vůbec nepomáhá. Všichni totiž vědí, co se bude muset stát. Avengers teď musí zvrátit z posledních sil běh času.

Avengers Endgame má své oběti

Infinity War nám vzalo velkou pěknou řádku superhdinů. Nikoho však nepřekvapí, že se vše vrátí do původního stavu. Ale aby to nebyl úplný šťastný konec, tak přeci jen někdo musí položit život za větší dobro, někdo musí odejít do důchodu a obětovat se k zvrácení neodvratitelného konce. Nenávratně jsou pryč naši tři hrdinové.

Avengers Endgame

Hrátky s časem

V Avengers Endgame si naši hrdinové budou hrát s časem, tedy přesněji jím budou cestovat. Vezmou si hned na paškál několik kultovních filmů, které sé téhle tématice věnují, třeba Návrat do budoucnosti. Tudíž se jako dívák podíváte již na známé scény, ale z jiného úhlu.

Z pohledu člověka je zde velký prostor pro časové paradoxy. Jestliže někdo zasáhne do minulosti, musí tedy automaticky změnit i současnost, což vlastně v průběhu filmu není vůbec vidět, obzvlášť pokud se něco zásadně změní, a tudíž celý konec nedává smysl, protože se zkrátka nemohl stát, neboť byla narušena časová osa.

Závěrečné shrnutí Avengers Endgame

No, musím uznat, že v Avengers Endgame nechyběla nutná dávka humoru. Ať už šlo o prostý humor, ala kopanec do rozkroku až přes to, že se děti chtějí fotit s Hulkem. Naopak celý film se tak nějak vlekl. Některé scény mi přišly naprosto zbytečné a ten drobeček pozůstalých hrdinů byl místy upozaděný jen na dvě hlavní postavy. I v tomhle pokračování se Avengers snaží hrát na emoce, ale hudební podkres prostě nestačí. Navíc je tam tolik paradoxů, že celý závěr filmu je jeden velký nesmysl.

Zdroj: Marvel Studios

CO ČÍST DÁL NA BLOGU

Dojmy Avengers Infinity War
Captain Marvel – vyplatí se jít do kina

0 0 hlasuj
Article Rating