Je to tady! Radujme se! Už víme, kdo usedne na Železný trůn. Ups, ono vlastně není na co usednout. Nevadí, král už stejně trůní na svém trůně. Heh, to jsme tedy nečekali. Internet hlásal kandidáty jako je John, Deanerys, Tyrion, Arya nebo dokonce protivná Sansa. O to víc překvapí, že vlády se chopil krypl. Seriál Hra o trůny řekl své poslední sbohem, které se vryje do paměti nejednoho fanouška.

Hra o trůny

Ještě strmější pád, a ne do bláta

Ruku na srdce. Kdo si všiml, že Hra o trůny už není to, co bývala? Ano, knižní čtenáři (mezi ně také patřím) mohou říct, že od druhé série si seriál začal žít vlastním životem, ale klíčové situace zůstaly. Problém však nastal v okamžiku, kdy došel materiál a scénáristi museli těžit ze studnice, která se nachází v jejich hlavách, jak se zdá, je víc než vyschlá.

Pojďme si to říct narovinu. Tohle se zkrátka nepovedlo. Nepovedlo se to tak moc, že tohle snad musel být úmysl. Těch devět let práce, která vypadala slibně, dopadla do té nejodpornější hromádky hnoje, což jsem osobně ani já nečekal. Po sedmé sérii mi bylo jasné, že už to není TA Hra o trůny, na kterou jsem koukal, ale tohle jsem nečekal.

Hra o trůny

Nuda, nuda a žádná Hra o trůny

Epické vyústění velkolepého fantasy eposu nepřineslo žádné wau, spíš zklamání. Nevím proč, ale každá epizoda se neskutečně táhla. Ty nejlepší počítačové efekty, bojové formace a hromada krve a spáleného masa jsou pouze prázdnou skořápkou. Kde je příběh, kam se poděl vývoj postav, proč nikdo nespřádá pikle, ale šíří se jenom drby?

Hra o trůny ztratila svou duši. Úpis ďáblu nejspíš pozbyl své platnosti. Postavy se zasekly na trapných hláškách, které uslyšíte v béčkové a nižší kategorii filmového a seriálového průmyslu. Některé situace prostě nedávají smysl. Nejlepší na tom je, když vám samotný seriál vyspoileruje zápletku celé epizody. Jako fakt?

Hra o trůny

Pár slov závěrem

Důvodů, proč se tohle finále nepovedlo, může být spousta. Nemá smysl se nad tím rozčilovat, protože tohle nezměníme, nehledě na to, kolik miliard rozhněvaných fanoušků si to bude přát. Konec je prostě daný. Přijměte ho a čekejte, zdali samotný George R. R. Martin někdy svůj fantasy epos dopíše, jinak nikdy úplně nepochopíme, co nám to produkce HBO naservírovala.

A co vy? Jaké máte dojmy z Hry o trůny?

KAM DÁL NA BLOGU?

Dojmy: Hra o trůny (7. řada)

Vlastník fotografií: HBO, Inc. 

0 0 hlasuj
Article Rating