Po událostech v Avengers Endgame je Spider-man: Daleko od domova dalším Marvelovským filmem. Pavoučí muž (přesněji ještě kluk) se vydává na školní výlet do Evropy, kde na něj čeká mnohem drsnější dobrodružství, než se zatím ve své solovce dočkal. Navíc zamíří i do našich končin.

Cesta do Evropy aneb získej srdce ženy

Jednou z osudových partnerek Petera Parkera je určitě MJ, s níž se hlavní hrdina chce sblížit. Rozhodne se jí své city odhalit na společném výletě, kam jak se brzy ukáže, Petera dožene jeho superhrdinské povinnosti. Z ničeho nic se totiž objevuje tajemný Mysterio a Elementálové, kteří chtějí ovládnout svět.

Spider-mana také dohání neodbytný Nick Fury, odkaz mrtvého Tonyho Starka a spousta nepříjemných událostí. Je zavlečen do situacích, kterých se nechce zúčastnit. Do toho ještě řeší svou utajenou identitu a jak neohrozit své spolužáky na téhle nebezpečné cestě po Evropě.

V Spider-man: Daleko od domova se dočkáme Benátek, Prahy, Berlína a v poslední řadě třeba Londýna.

Spider-man a Mysterio si potřásají ruce ve filmu Spider-man: Daleko od domova

Spider-man daleko od domova a jeho příběh

Nejedná se o bůhví jak promyšlený příběh, ale to prostě fanoušek komiksových hrdinů určitě nehledá. Dočkáme se tu spousty akce a humoru. Vše je svým způsobem přímočaré, a pokud se v Marvel universu alespoň trochu orientujete, tak vás jisté zvraty rozhodně nepřekvapí.

Nejlepšími postavami pak jsou určitě MJ s jejím těžkým sarkasmem. Na druhé straně už je jen Happy a teta May, mezi kterými to jaksi jiskří celou dobu.

Příběh je plný humoru a trapných situací. Akcí a vizuálními efekty se určitě nešetří. Závěr filmu se může zdát trochu předvídatelný, ale v potitulkové scéně zjistíte, že další díl prostě budete chtít vidět. Tahle informace změnila celé vnímání Spider-mana a jeho okolím. Jak to vlastně s Peterem bude dál? No, budeme si muset počkat…

Spolužáci Spider-mana

Vyplatí se jít na nového Spidyho?

Ano, ano a ještě jednou ano. Pavoučí muž prostě zabodoval a posunul se sám. Pro fanouška Marvelu povinnost. Určitě se nebudete nudit a rozhodně se zasmějete. Opravdu nečekejte žádnou love story nebo dospělý příběh plný dramatických zvratů.

Zdoj: Marvel Studios

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Captain Marvel – vyplatí se jít do kina
Avengers: Infinity War

0 0 hlasuj
Article Rating