Po téměř roce čekání tu na nás vytahuje drápky Stranger Things 3. řada. Na obsazení se nic nemění a jede se dál. Jen nám ti mladí hrdinové pomalu rostou před očima a stávají se z nich puberťáci. No, i to svým způsobem patří do jednoho soudku, který tvoří rozličný obsah.

Koncept jako přes kopírák

Po dokoukání třetí řady se vás zmocní podivný pocit. Tohle už jsme přece někde viděli?, a určitě to bude pravda. Pokračování si totiž bere hodně z řady předchozí. Máme tu bránu a opět jí bude muset někdo uzavřít, aby tajemnému zlu z druhé strany bylo zažehnáno. Tentokrát to bude ale trochu jiná jízda.

Obrázek ze Stranger Things 3. řada Eleven a Max v autobuse a drží zmrzlinu

Neznamená to však, že když je zápletka téměř stejná, bude celková výprava vybudována na stejném principu. Tentokrát Joyce vymění svou oblíbenou hlášku “Kde je můj syn?” za “Proč mi spadly magnety z ledničky.”. Už to nebude vláda USA, která za podivnými experimenty stojí.

Staro-nové postavy přicházejí do Hawkins

Znáte to, s každou novou sérií se na scéně zjeví nová postava. V třetí řádě tomu není jinak. Objevuje se tu spousta zajímavých vedlejších postav, které jsou pro vybudování příběhu nezbytné. Ale co nové postavy? Kolik jich je?

Bill a Willova matka u bazénu (Stranger Things 3. řada)

Dalo by se říct, že řady našich oblíbených hrdinů doplníme o dívky. Jedna je zbrusu nová a bude se ochomýtat hlavně kolem Dastina a Steva. Společně se zapletou do opravdu velkých nesnází a vytvoří si tak nová pouta.

Nikoho asi nepřekvapí, že výraznou roli dostává i již známá Erica. Sestra Lucase, která do seriálu vnáší malou dívčí protivnost. Tou okoření nejednu situaci a diváci jí prostě budou milovat, jak je dobře napsaná, ale i zahraná. Určitě bych se nebránil jí zapojit víc v dalších řadách.

Joyce a Hopper v lese (Stranger Things 3. řada)

Příběh je humornější a dospělejší

Jak to tak bývá, humor musí být všude, i když přichází konec světa. Čtveřice kluků už neřeší jenom deskovky a dračí doupě. Středobodem jejich zájmů se stávají jejich dívky (Max a El). Proto trochu zarazí, když zhruba patnáctiletý kluk mluví o vztahu jako někdo, kdo už prošel prvním manželstvím. Vztah Joyce a Hoppera a další.

Na druhou stranu tu máme i humorné situace, kdy se holky rozhodnou udělat si zábavu. Rozhovor Dustina s Erikou a jejich pošťuchování v situacích, kdy to opravdu nebylo vhodné. Joyce a její bezhlavá honba za magnety. Je toho opravdu spousta.

Postava Eleven s nataženými pažemi před sebou (Stranger Things 3. řada)

Můj verdikt na Stranger Things 3. řada

Ano, Stranger Things a její 3. řada mají trochu pomalejší rozjezd. Popravdě, předchozí sezóny na tom byly podobně. Teď jen záleží na tom, jestli opakující koncept stojí opravdu za to. Musím uznat, že i přesto mě sledování bavilo, ale znovu už to autorům neodpustím, a tak doufám, že pro čtvrtou sezónu si připraví už něco neokoukaného.

Tato řada ve mně zanechala spoustu otázek, obzvlášť potitulková scéna slibuje čtvrtou řadu. Navíc nastalo pár změn, takže seriál může těžit z nových možností. No, rozhodně budu vyhlížet 4. řadu.

Vlastník: Netflix

CO ČÍST NA BLOGU?

Dojmy: Stranger Things (2. řada)
Dojmy: Ready One Player

0 0 hlasuj
Article Rating