4 rady jak trávit méně času u obrazovky mobilu

5
Share

Mobil, telefon, smartphone, říkejte si tomu, jak chcete, ale většina z nás ho drží v ruce poměrně často. Někdo vás může nařknout z toho, že jste závislý a měli byste se od něj oprostit, Ano, je to zařízení, přes které komunikujeme se světem, ale to nejdůležitější se přeci děje v našem okolí. Pojďme se podívat, jak strávit méně času u obrazovky mobilu.

1.) Zjistěte, kolik trávíte času u obrazovky mobilu

Než začnete cokoliv plánovat, měli byste vědět, kolik přibližně času na svém zařízení strávíte. V iOS je to jednoduché. Všechny potřebné informace naleznete v NastaveníČas u obrazovky, kde je kompletní časový souhrn po seznam aplikací, na kterých se zdržujete, až přijatých notifikacích, odemčeného telefonu či dalších informacích.

Předpokládám, že nejnovější verze Androidu podobnou funkci bude mít taktéž, ale vyhledal jsem pro vás článek, který vám se vším pomůže, a to na stránkách Svět Androida. Když už víme, kolik času trávíme na mobilu, můžeme plánovat.

méně času u obrazovky mobilu můžete trávit v okamžik, kdy víte, kolik minut jste na něm trávili.

2.) Méně času u obrazovky mobilu s režimem nerušit

Největší problém, který nás určitě tíží, jsou notifikace. Ty nás většinou dokáži odehnat od činnosti, kterou vykonáváme, a tudíž začneme prokrastinovat. V takovém případě doporučuji použít režim nerušit, ten nejenže zamezí smarphonu přijímat oznámení, ale také se vám nikdo nedovolá (v případě výjimky a určitých pravidel).

Rozhodně se hodí do práce, na učení, popřípadě mít jej zapnutý večer, kdy se chystáte spát. Já mám takto. nastaveno, že mi od 23 do 7 hodin iPhone nic neoznámí, a proto mě nikdo v noci nezastihne a musí si počkat.

méně času u obrazovky mobilu s režimem nerušit, který se dá nastavit ze zamčené obrazovky nebo v nastavení

3.) Stanovte si časové omezení pro aplikaci

Vytyčování cílů je důležité, protože bez nich nikam nedojdeme. Když už máme celkový přehled o tom, kde trávíme nejvíce času, potom už stačí pouze stanovit si pomyslné mantinely. To uděláte tak, že si nastavíte časový limit na den.

Hlavním cílem určitě budou sociální sítě, takže Messenger, Instagram a v mém případě třeba WhatsApp. Na iOS je nastavení času celkem jednoduché. Skrze NastaveníČas u obrazovkyLimit pro aplikacePřidat omezení a vybrat si aplikaci.

Plánujte časové omezení pod hodinu. Určitě se nezaměřujte na aplikace, které používáte k práci. Pak už je jen na vás, zdali limity budete striktně dodržovat nebo nikoliv.

méně času u obrazovky mobilu s nastavením času u jednotlivých aplikací

4.) Méně času u obrazovky mobilu se ztlumenými notifikacemi

Posledním radou, kterou vám udělím je vypnout notifikace u jednotlivých aplikací, které na sebe rády upozorňují. Takový Pinterest každý den připomíná zajímavé piny, a tudíž notifikace pro něj mám vypnuté. Naopak notifikace z Facebooku mám ztlumené a ukáží se mi v okamžik, v němž po mobilu opravdu sáhnu a odemknu ho.

méně času u obrazovky mobilu za pomocí ztlumení notifikací a jejich vypnutím

Tím výčet mých tipů končí. Jak bojujete vy s oznámeními na vašem zařízení? Stává se vám, že díky nim po svém smartphonu saháte častěji a používáte nějaký z výše zmíněných typů? Určitě se těším na vaše komentáře.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Myšlenkové mapy a proč je využívám
Aplikace bez kterých to nedám

Related Posts

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Sylva ŠantorováMartin ŠlatLucka Stefani Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lucka Stefani
Host

Stáhla jsem si aplikaci, která mi hlídá celkový čas a pak čas strávený na jednotlivých aplikacích. Pokud toho času dosáhnu, tak mám možnost aplikaci vypnout nebo nechat spuštěnou. On už ten pocit, kdy mě aplikace upozorní, není zrovna nejlepší 🙂 Souhlasím, že bychom si měli hlídat čas, který na elektronice strávíme…

Sylva Šantorová
Host
Sylva Šantorová

Zajímavé tipy. Já přes den kvůli pracovnímu vytížení na mobil kolikrát ani nevzpomenu. Takže večer trávím u aplikací tolik času , kolik potřebuji.

Instagram