Už je to více jak dva roky, co si píšu na vlastním písečku. Blogování pro mě je spíš zábava, ale občas si říkám, proč se snažím v téhle činnosti pokračovat? Tam venku jsou mnohem více zapálení jedinci, ale jejich texty mě většinou neberou. Mdlé články, které mi toho moc nedají, natož se nad nimi zamyslet. Pojďme si říct, zdali má blogování smysl a co jsem v něm našel, či nenašel.

Má blogování smysl pro začínající autory

Už ve starších článcích jsem zmiňoval, že k blogování mě přivedlo psaní – mé spisovatelské ego. Touha vydat vlastní knížku, ke které nejsem o nic blíže než tehdy, když jsem se vším začínal. Naopak mi svět rádoby online žurnalistiky otevřel nová dvířka. Musím však přiznat jednu věc. Můj psaný projev se výrazně zlepšil. Což je to, oč usiluji a o co by měl usilovat každý, kdo se chce živit psaným jazykem.

Během mých blogerských let jsem ale zjistil, že psaním se dá živit. Dokonce i tím psaním deníčku, pokud je člověk dostatečně vynalézavý a fokusovaný na určitou oblast. Popravdě, v tomhle moc dobrý nejsem a rád píšu podle toho, jak se cítím. Jsem trochu náladový člověk. Co bylo před měsícem, nemusí tomu být teď.

muž s macbookem jako ilustrace pro článek má blogování smysl?

Blog jako reference

Blogování nemusí být jen bezúčelná volnočasová aktivita. Pokud zrovna váš blog nechcete monetizovat, sbírat e-maily, psát rádoby elektronické knihy o ničem a zasílat spamy skrze e-mail (newslettery tak beru), pak blog může být reference. Vlastně i ta monetizace může být dovednost, která se hodí v oblasti online marketingu.

Osobně jsem již některé své články použil k tomu, abych se dostal k nějaké zajímavé činnosti a vydělal si sem tam ten peníz. A snad mi to bude vydělávat i nadále, protože s tím nehodlám skončit. V tomhle případě má blogování smysl, protože ukážete, že psaní se věnujete a leccos dokážete (možná ta různorodost z mé strany).

Na blogu tak můžete předvést spisovatelský um (perfektní gramatiku a stylistiku), a třeba další aspekty, které se s tím pojí. Dnes se bere zřetel na optimalizaci pro vyhledávač nebo lahodně vypadající fotky. Není to nic, co by v dnešní době copywriter neměl umět.

Místo, kde můžete testovat

Online prostor může být zajímavým místem k různým aktivitám. Pokud se chcete věnovat online marketingu, blog je skvělé místo. Zde si v případě online marketingu můžete vyzkoušet různé nástroje: klíčová slova, měření návštěvnosti, reklamu a další výdobytky dnešní online doby.

Na mém blogu se věnuji prvním dvěma zmíněným. A celkem mě baví optimalizovat článek pro vyhledávače. Je to někdy sranda, ale profík zatím nejsem.

Má blogování smysl a co mi dalo?

Blog mi dal celkem dost, což bych shrnul v budoucím článku. Čím jsem si však docela jistý, tak je nová dávka sebevědomí a že opravdu dokážu něco smysluplného napsat. Čtivě, poutavě a s nějakou myšlenkou, kterou dokážu rozvíjet. Díky němu jsem potkal spoustu zajímavých lidí a napsal o tématech, o nichž bych ani v životě nepřemýšlel, že budu psát.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU

Jak začala má blogerská cesta a kam jsem došel
Bloguji pod svým jménem

0 0 hlasuj
Article Rating