Dobré i zlé v roce 2019

0
Share

Další rok je za námi a oficiálně už píši třetí ohlédnutí za předchozím rokem (tentokrát trochu se zpožděním). Věřím, že mi to odpustíte, protože jsem k tomu měl dobrý důvod – státnice. A teď, když je ten humbuk konečně za mnou, můžeme se pustit do zhodnocení roku 2019.

MéMísto v roce 2019

V roce 2019 prošlo MéMísto změnou šablony. Byl to velký krok do neznáma a osobně mám pocit, že to byl posun kupředu, ale zároveň i vzad. Říkáte si: Proč? Nečekal jsem, že s tím budu mít takové nepříjemnosti, které s novou šablonou přišly a technická podpora mě v podstatě zklamala – takže jsem začal brát vše, jak je. No, budu se muset časem podívat po něčem jiném, třebaže tohle zpracování šablony se mi opravdu líbí.

Největší zájem byl projeven o články: Aplikace, bez kterých to nedám, Bloguji pod svým jménem a také Upřímnost aneb proč se přetvařujeme, které jsou tématicky odlišné, ale určitě si svou přízeň zasloužily.

Sám za sebe mohu doporučit Myšlenkové mapy, a proč je využívám. Vaší pozornost si také zaslouží 4 rady, jak trávit méně času u obrazovky mobilu. Oba články se zaměřují na osobní rozvoj a mohou v lecčem být nápomocny.

V minulém roce jsem také začal vytvářet vlastní fotky pro blog, a proto používám jen minimum obsahu, který nebyl můj. MéMísto tak skloubilo mé dvě oblíbené činnosti: psaní a focení. Věřím, že tím tvořím lepší obsah i pro vás.

Střípky z roku 2019 v mém osobním životě

Pokud budu mluvit sám o sobě, tak rok 2019 pro mě byl celkem nepříjemný. Docela dost stresu bylo spojeno se školou i pracovním životem. Hledal jsem, co bych mohl dělat, abych neskončil jako nudný operátor u sluchátka, který musí v hovoru zmínit všechny povinné informace a učinit nabídku, která mnohdy byla zbytečná – možná jen z mého pohledu.

Vystřídal jsem několik zaměstnání. Ze všech odešel ze své vlastní vůle a svým způsobem jsem se vydal směrem, kam mě to vždy táhlo – psaní a marketing – ačkoliv mi chvíli trvalo, než jsem na to přišel. Tak trochu se ze mě stal copywriter a mám pocit, že v roce 2019 jsem toho napsal tolik, že to předčí i moje spisovatelské ambice za posledních deset let.

Překonal jsem některé překážky, poznal fajn lidi. Po dvou letech jsem opět navštívil festival Humbook – moc se tam toho nezměnilo. Objevil spoustu zajímavých knih, ale hlavně jsem se dostal ke spoustě streamovacích služeb. Stává se ze mě opět docela velký seriálový závislák a budu muset tuhle činnost trochu omezit.

Jo, málem bych zapomněl! Už vím, jaké to je pracovat z domova, takže kdyby vás s tím třeba časem seznámil, za předpokladu, že vás to bude zajímat.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Ohlédnutí za rokem 2018
Rekapitulace roku 2017

Related Posts

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na

Instagram