Další rok je za námi a oficiálně už píši třetí ohlédnutí za předchozím rokem (tentokrát trochu se zpožděním). Věřím, že mi to odpustíte, protože jsem k tomu měl dobrý důvod – státnice. A teď, když je ten humbuk konečně za mnou, můžeme se pustit do zhodnocení roku 2019.

MéMísto v roce 2019

V roce 2019 prošlo MéMísto změnou šablony. Byl to velký krok do neznáma a osobně mám pocit, že to byl posun kupředu, ale zároveň i vzad. Říkáte si: Proč? Nečekal jsem, že s tím budu mít takové nepříjemnosti, které s novou šablonou přišly a technická podpora mě v podstatě zklamala – takže jsem začal brát vše, jak je. No, budu se muset časem podívat po něčem jiném, třebaže tohle zpracování šablony se mi opravdu líbí.

Největší zájem byl projeven o články: Aplikace, bez kterých to nedám, Bloguji pod svým jménem a také Upřímnost aneb proč se přetvařujeme, které jsou tématicky odlišné, ale určitě si svou přízeň zasloužily.

Sám za sebe mohu doporučit Myšlenkové mapy, a proč je využívám. Vaší pozornost si také zaslouží 4 rady, jak trávit méně času u obrazovky mobilu. Oba články se zaměřují na osobní rozvoj a mohou v lecčem být nápomocny.

V minulém roce jsem také začal vytvářet vlastní fotky pro blog, a proto používám jen minimum obsahu, který nebyl můj. MéMísto tak skloubilo mé dvě oblíbené činnosti: psaní a focení. Věřím, že tím tvořím lepší obsah i pro vás.

Střípky z roku 2019 v mém osobním životě

Pokud budu mluvit sám o sobě, tak rok 2019 pro mě byl celkem nepříjemný. Docela dost stresu bylo spojeno se školou i pracovním životem. Hledal jsem, co bych mohl dělat, abych neskončil jako nudný operátor u sluchátka, který musí v hovoru zmínit všechny povinné informace a učinit nabídku, která mnohdy byla zbytečná – možná jen z mého pohledu.

Vystřídal jsem několik zaměstnání. Ze všech odešel ze své vlastní vůle a svým způsobem jsem se vydal směrem, kam mě to vždy táhlo – psaní a marketing – ačkoliv mi chvíli trvalo, než jsem na to přišel. Tak trochu se ze mě stal copywriter a mám pocit, že v roce 2019 jsem toho napsal tolik, že to předčí i moje spisovatelské ambice za posledních deset let.

Překonal jsem některé překážky, poznal fajn lidi. Po dvou letech jsem opět navštívil festival Humbook – moc se tam toho nezměnilo. Objevil spoustu zajímavých knih, ale hlavně jsem se dostal ke spoustě streamovacích služeb. Stává se ze mě opět docela velký seriálový závislák a budu muset tuhle činnost trochu omezit.

Jo, málem bych zapomněl! Už vím, jaké to je pracovat z domova, takže kdyby vás s tím třeba časem seznámil, za předpokladu, že vás to bude zajímat.

CO ČÍST DÁL NA BLOGU?

Ohlédnutí za rokem 2018
Rekapitulace roku 2017

0 0 hlasuj
Article Rating