Přemýšlím, kdo z mých vrstevníku ještě sedá k televizi a ladí si třeba Českou televizi. Jen na Nově je mezi filmem několik reklamních bloků, které protáhnou film o další hodinu. Sice už můžeme sledovat obsah zpětně a přetáčet reklamy, ale i to není zdaleka pohodlné. S internetem, který nám nabízí streamovací služby, díky nimž máme oblíbené pořady i hudbu na dosah ruky.

Ochutnejte streamovací služby a už není cesty zpět

Ano, můžete mi říct: “Martine, proč potřebuješ stremovací služby k sledování seriálů a filmů, když všechno je na netu?”. Důvodů je několik. Ten nejdůležitější samozřejmě je, že nikde nevyskakuje žádná reklama, nemusím vyklikávat vyskakující okna s pornem nebo čekat až se něco načte.

Výhoda je taky, že Apple TV+, HBO Go i Netflix nabízí české titulky, ale spousta pořadů už je nyní s dabingem. Pohodlí mi neposkytne ani stahování filmů z ulož.to nebo torrentu. Jsem prostě člověk, co chce vidět svůj oblíbený seriál a ne čekat na titulky, stahovat je na různých seriálových serverech, a pak zjistit, že stejně nesedí – jak české, tak anglické.

Apple TV+ předplatné na 1 rok aneb jak to všechno začalo

Historicky první byla Apple TV+. Předplatné na 1 rok zdarma mě přesvědčil, že do toho půjdu. Zajímalo mě, jak moc kvalitní seriály a filmy zde budou. Teď už vím, proč se jablečná společnost rozhodla, že Apple TV+ na rok zdarma poskytne všem, kdo si koupí nové zařízení. Nedostatek obsahu, kterým netrpí konkurenční streamovací služby. Tomu odpovídá i cena. Apple TV+ je nejlevnější na trhu – zaplatíte zhruba 139 Kč měsíčně až pro 6 lidí v rodině.

Co se obsahu týče, tak mě v tomhle směru zaujaly zhruba čtyři seriály. Postapokalyptické SEE, komediální Dickinson, mediálně laděná The Morning Show odhalující zákulisí pořadu a mysteriozně laděný Servant. Nemůžu však říct, že bych seriály zařadil na vyšší příčku. Jsou kvalitně natočené, ale nemá to ten říz, který by mě nutil netrpělivě čekat na další epizodu. Apple TV+ na rok zdarma se jeví jako zajímavý bonus, který ukáže, zdali za rok bude mít vůbec cenu.

Ruku na srdce, tam kde konkurenční streamovací služby válí, Apple TV+ jede filozofii jablečné společnosti. Od jablíčkářů pro jablíčkáře. Na jiné platformě, než je Apple ekosystém nemá Apple TV+ smysl a ani smart tv s podporou této streamovací služby moc nepomůže.

Zatím jí nedávám moc šancí, protože momentálně tu na nic nekoukám.

Filmy i seriály česky přináší HBO GO

HBO Go program je plný filmů, ale i seriálů. Nejenže všechno máte v českém jazyce (nové seriály samozřejmě s prodlevou), ale rozhodně je z čeho vybírat. Samozřejmě tato streamovací služba staví na kabelové televizi, kterou HBO bez pochyb zůstává, avšak HBO Go vám dává do rukou možnost stát se vlastním tvůrcem svého programu.

HBO Go cena předplatného není nikterak přemrštěná. Zaplatíte 159 Kč, což je jako jeden film v kině za měsíc, ale tam si ještě připočtěte drahé pití, popcorn a cokoliv, co si zkrátka koupíte. HBO Go patří mezi streamovací služby, které jsou jasnou volbou u nás. Nejenže je tu Hra o trůny, ale i úžasná Jeho temná esence, Černobyl a další seriály, které si zamilujete. HBO Go filmy naopak přinesou ty nejzajímavější snímky, které hodně dlouho na obrazovkách televizních stanic nenajdete. Tahle nabídka se samozřejmě časem obměňuje.

Král Netflix rozjel šílenství zvané streamovací služby

Mezi průkopníky streamovacích služeb samozřejmě patří Netflix. Ten tu oproti Apple TV+ a HBO Go je delší dobu. Konkurence se mu proto snaží šlapat na paty. Netflix ceník může kdekoho odradit. Jsou tu sice tři cenové kategorie, avšak smysl dává v nejvyšší cenové kategorii, i když nemáte 4K TV.

Netflix knihovna filmů a seriálů nabízí jak širokou škálu původní produkce, tak tu najdete obsah třetích stran. Mezi mé oblíbené pořady patří Sex Education, Stranger Things, The Haunting of Hill House a další řada seriálů.

U nás se dočkal Netflix českých titulků, ale jeho seriály i filmy jsou lokalizované. Mezi ně se dá řadit nejnovější počin Zaklínač a z filmů třeba Čára. Nabídka dabingu však není s porovnání HBO Go tak rozšířená. Výhodou však je, že Netflix vypouští své seriály najednou, takže si můžete udělat denní maraton, a pak můžete rok čekat na další řadu.

HBO Go vs. Netflix – je z nich jeden lepší?

Pokud bych se rozhodoval, kterou z následujících služeb si vybrat. Určitě bych se rozhodoval: HBO Go, nebo Netflix? Hlavní roli by tak hrálo to, co je pro mě důležitější. Asi bych dal přednost Netflixu, protože produkuje více seriálů a já poslední dobou filmy moc nemusím – tedy ne v takové kvantitě jako seriály. Na druhou stranu HBO Go je jasná volba, pokud důležitou roli hraje lokalizace a hlavně jej pořídíte za poloviční cenu konkurenčního Netflixu.

0 0 hlasuj
Article Rating