Nezáleží na tom, jestli jste doma kvůli karanténě nebo jen hledáte seriál, na který byste se mohli kouknout. Netflix je streamovací platforma nabízející nepřeberné množství seriálů i filmů. Dnes jsem si řekl, že vám představím pětici mých oblíbených seriálů, které bych doporučil každému, kdo by se mě zeptal, na co se má kouknout. Pojďme si je v rychlosti představit a nezapomeňte si pustit i trailer.

Stranger Things černý kůň Netflixu

Stranger Things je seriál, který se dostane pod kůži každému geekovi. Na scéně je různorodá skupina zajímavých postav, které vás osloví a každý si najde tu svou. Hutná a postupně gradující děsivá atmosféra je součástí každé série. V hlavní roli tu jsou jak děti, tak dospívající teenageři, ale prostor je věnován i dospělým.

Tajemství opředená první řada se točí kolem záhadné dívky s telekinetickými schopnostmi. Zmizení malého chlapce Willa a pátrání jeho matky. A co Tajemné zlo přicházející z druhé strany. Po čem vlastně jde? Jakou má úlohu? Ty a mnohem více otázek ve vás vyvolá první série.

Potěší všechny, kdo mají rádi tajemno, nadpřirozené jevy a osmdesátky. Prostředí seriálu se totiž odehrává v roce 1983. Dejte sbohem chytrým vychytávkám. Tohle bude jízda a nerdové si jí užijí mnohem víc…

Sex Education aneb co jste nevěděli o sexuálním životě teenagerů

Kdysi kontroverzní téma. Dnes hlavní tahoun jednoho seriálu. Nemluvím tu o ničem jiném než o sexu. Ten se v Sex Education (Sexuální výchova) bude řešit na prvním místě. Jaké mohou mít problémy středoškolští studenti? Na to se pokusí odpovědět můj druhý nejoblíbenější seriál z produkce Netflix. Připravte se na možné i nemožné.

V hlavní roli je tu trojice postav. Otis, Maive a Erick. Každý má své vlastní problémy, s nimiž se musí potýkat. Ať je to matka sexuální terapeutka, živoření v karavanu a přivydělávání si psaním písemek z angličtiny nebo na pohled zjevná homosexuální orientace, s níž se každý musí srovnat po svém.

Nebojte, problémy to opravdu nebudou jenom vážné. Sex Education je plná humoru, který si spíš vychutná mladší generace. Vše proto sledujte pouze na vlastní nebezpečí, a to i s českým dabingem.

You aneb jaká dokáže být láska na první pohled podle Netflixu

Věříte na lásku na první pohled? Seriál You (česky Ty) vás přesvědčí o tom, co všechno obnáší. Ne, tohle nebude lovestory jako z románu z červené knihovničky. Ale pokud vás to přeci jen zajímá, tak vše začíná v jednom nenápadném knihkupectví v New Yorku, kde si Joe všimne Beck.

Jak to asi může dopadnout, když se nejmenovaný týpek zamiluje do vyzývavé ženy. On žije tak trochu ve svém světě, představách a tom, že bude trávit čas s ní, zatímco ona se vidí jako slavná spisovatelka a ve společnosti vlivných osobností. Co se může při nejmenším stát, když se setkají dva výrazné protipóly, obzvlášť pokud jeden z nich má pochmurnou minulost.

V You se připravte na pěknou dávku Joeových myšlenek, které někdy budou v pořádku, jindy trochu přes čáru. Dokáže láska z lidí udělat sociopaty, nebo už takoví musíte být? Rozhodně to bude mít atmosféru, psychické napětí a půjde i o život. Pokud vás tedy klasické telenovely omrzely, dejte You šanci a třeba vás nezklame. Vše je navíc kompletně s dabingem.

Orange Is the New Black a co vás čeká, když překročíte meze zákona

Vítejte v Litchfieldu, v nápravném zařízení pro ženy, přesněji řečeno ve vězení. Pod pokličku vězeňského života vás zavede Piper Chapmenová. Jak však příběh jde kupředu, poznáváte i další vězeňkyně, jejichž příběhy se stávají tradiční součástí. Připravte se proto na bílý, černý, latino, smažky i lesby a pořádnou dávku rasismu, protože ten v Orange Is the New Black nebere servítky.

Seriál k letošnímu roku dostal poslední sérii a Netflix mu dává sbohem. Za mě byly poslední dvě slabší, ale od první do páté série příběh graduje formou vývoje jednotlivých postav, které si zamilujete. Vybrat si tak musí každý sám, ale nutná dávka černého až sarkastického humoru je doplněna jistou dávkou popkulturních hlášek, které buď zachytíte, nebo vám proklouznou.

Seriál doporučuji sledovat v původním znění, protože není kompletně nadabovaný a ochudili byste se tak o černošský slang.

Rozčarování aneb Netflix pohádka pro dospělé

Jedna princezna, skřítek a démon. Ano, zní to jak příběh pro děti. Vítejte ve světě Rozčarování, kresleném animáku, který není pohádkou pro malé špunty, jak by se mohlo na první pohled zdát. Připravte se totiž na ostrý a dospělý humor, alkohol, drogy, hazard a špatné příklady.

Princezna Bean není rozhodně vzor mravností, a když dostane svého osobního démona a potká skřítka Elfa, tak se rozjede zajímavý příběh plný nástrah a absurdních situací. Příběh je protkaný pěknou řádkou aktuálních problémů, které jsou řešeny velkým množstvím nadsázky.

Rozčarování na Netflixu poskytne jedinečný zážitek, jenž vám nejednou vykouzlí úsměv na tváři. Teda, pokud nejste pěkní a velcí suchaři, kteří nemají smysl pro humor…

A jaké jsou vaše oblíbené Netflix seriály? Co byste mi doporučili a proč bych se na seriál měl podívat.

0 0 hlasuj
Article Rating