Přebal knihy Konec hlídky není ničím, co by vás na první pohled zaujalo. V podstatě jde o směsici odstínů červené a modrých ryb plujících v něčem, co může připomínat krev. Pak je tu ale růžová ryba. Co celé vyobrazení znamená, to zjistí čtenář, pokud se do příběhu začte. Pod přebalem nic zajímavého nehledejte, je tam pouze nudná bílá vazba s typografií.

Recenze Konec hlídky od Stephena Kinga

Třetí pokračování Pana Mercedese je tady. Jak samotný název napovídá, vše se uzavře, a to definitivně. V tomto dílu se opět chopí role záporáka nám známý padoucha Brady Heirdsfeild, ale možná jinak, než bychom čekali. Vysloužilý detektiv Hodges se v knize Konec hlídky vydá po stopách sebevražd, které jsou pro policii jasným případem k uzavření. Každý masový vrah ale zanechává stopy.

Stephen King opět ukazuje, jak dokáže pojmout moderní detektivku, aniž by čtenář musel hádat, kdo je vrahem. Každý, kdo se ponoří do příběhu si užije nejen detektivní příběh, ale také aktuální problémy, které můžete znát ze svého života. Celý příběh je opět vystavěn na postavách, které jsou opravdu propracované a zejména realistické.

Stephen King drží otěže pevně ve svých rukách. Příběh je dělen do částí, kapitol a něčeho, co můžeme brát jako podkapitoly, což je pro autorovu tvorbu typické. Čekají na vás peprné dialogy, některé vtipné, jiné naopak plné letité filozofie. Vše doplněno o veškeré detaily, které jsou pro čtenáře nezbytné, a proto se těšte na rozvitá souvětí, ale za to kratší odstavce. Výprava si pak plyne jako byste se dívali na pořad v televizi.

Kniha Konec hlídky

V příběhu se objevuje pouze několik nových postav, které nejsou zdaleka tak přesvědčivé. Na druhou stranu tu hrají prim Bill Hodges a jeho zdravotní problémy, tak trochu neurotická Holly, jenž chce mít ve svém nenormálním životě trochu kontroly a upřímnosti, a pak je tu Bready s doktorem Bauerem, kteří se stávají spojenci. Samozřejmě, důležité je mít vztah k hlavním protagonistům.

Celková výprava je plynulá a logicky na sebe navazuje. Jen samotný závěr mě trochu odradil, protože autor měl potřebu vysvětlovat minulost. Šlo o podstatné informace, avšak mohly být v knize zakomponovány poněkud lépe a hlavně dříve. Na druhou stranu vše mělo svůj spád, čemuž dopomohl realismus v podobě rasismu.

Závěrem o knize

Pokud vás bavilo čtení knih Pan Mercedes a Právo nálezce, pak je závěreční díl Konec hlídky tím posledním, co byste měli přehlédnout. Dostanete konečné rozuzlení detektivního souboje mezi Billem a Bredym. Opět si užijete postavy, jejich jedinečně vykreslený charakter, ale také spoustu zajímavých informací, které si užijete.

3 2 hlasujte
Article Rating