Rok 2020 se nejeví jako příznivý na cestování do zahraničí. Za vše může oblíbený coronavirus, který se do Evropy, ale také dalších zemi, dostal jako nevítaný návštěvník z Číny. To znamená, že naše možnosti k vycestování budou značně omezeny. Proto vám chci představit 3 cestovní aplikace, které ulehčí každodenní cesty v tuzemsku. Všechny jsou vyrobeny v Česku a zařadil bych je i mezi aplikace, bez kterých to nedám.

Můj vlak – jízdní řády vlaků i jízdenky v telefonu

Cestujete rádi vlakem? České dráhy jsou pro naši republiku typická dopravní společnost. Aplikace Můj vlak může primárně fungovat jako jízdní řády spojů, ale to není všechno, k čemu appku využijete. Pohodlně si koupíte jízdenku z domova či na cestě a nemusíte čekat frontu u pokladny. Pokud navíc máte iPhone a používáte Apple Pay, tak šetříte čas ještě více.

Výhodou aplikace je, že si zde můžete koupit jak flexibilní jízdenky (platící na všechny vlaky), tak fixní, které jsou levnější a platí na vybraný spoj (nějakou tu kačku za včasný nákup ušetříte). Pakliže cestujete hodně, určitě oceníte bodíky, které za nákup dostanete a ty pak proměníte za vybrané odměny.

Kromě toho, že ušetříte čas, tak dostáváte informace o vybraném spoji. Můj vlak vás upozorní na zpoždění, přístup anebo kdy máte vystoupit. Jen si nezapomeňte doklady, protože zakoupený lístek je evidován na osobu. Bez problémů si tu sjednáte i InKartu a také si můžete jízdní řády stáhnout do telefonu a používat je off-line.

Mapy.cz aneb v Česku se už neztratíte

Dnešnímu trhu s mobilními navigacemi vévodí Google Maps. Mně však zaujala česká aplikace Mapy.cz. Nejenže se s ní neztratíte, ale perfektně zná každý kout naší republiky. Proč jí ale oceníte? Perfektně se hodí jak na cesty autem, tak na kole.

V aplikaci si můžete jednoduše plánovat trasu, přidávat si místa a další věci. Co však na druhou stranu oceňuji, je dobrý záznam cestovní infrastruktury. Najdete tu každou zastávku či vlakové nádraží a k tomu jako bonus užitečné informace. Jaká čísla autobusu či trolejbusu na vybrané zastávce jezdí i s jízdním řádem.

Jízdní řády, s nimiž bezproblémově nastoupíte

Nevíte, kde jste? Potřebujete se někam dostat a víte, na jaké zastávce máte vystoupit? Žádný stres, váš problém vyřeší Jízdní řády. Podle polohy najde nejbližší zastávku autobusu, tramvaje nebo metra, pak už jen zadáte cílovou stanici, vybrat spoj a můžete jet.

Na aplikaci oceníte zejména to, že vám dokáže najít i zastávku, na které máte nastoupit (zpravidla tu nejbližší). Ukáže údaj, jak daleko to k ní máte, možné přestupy a samozřejmě čas nástupu i výstupu. U některých spojů máte i cenu jízdného. V detailu pak všechny zastávky nebo možnost přidat si vybraný spoj do kalendáře.

Jízdní řády jsou jednoduché, přehledné a nabídnou zajímavé nastavení, kde se dá vybrat typ spojení. Jedete s kočárkem, kolem nebo jste na vozíčku? Tyhle spoje můžete v aplikaci upřednostnit. V rámci vybraných měst si pak zakoupíte vybraný typ jízdenky.

Jaké jsou vaše 3 cestovní aplikace?

Výše jsem zmínil mnou používané 3 cestovní aplikace. Myslím si, že správným lidem dokážou ulehčit cestu po našem státě, a to zejména proto, že jsou původem z Česka.

Jaké jsou ty vaše, bez kterých nedáte ránu? Jen si nezapomeňte roušku, bude se v září hodit.

3 2 hlasujte
Article Rating