Sociální sítě našim životům vládnou, do centra společenského dění nás vtáhnou… Ne, ale teď vážně. Poslední dobou přemýšlím nad tím, jaké sociální sítě používám. Tam, kde jsem trávil předminulý rok už pořádně nestrčím ani nos. Pojďme si to zrekapitulovat oblíbené sociální sítě v roce 2020.

5. Místo plné inspirace, to je Pinterest

Co se týče jakékoliv kreativy a nápadů na fotky, kreslení, grafiku či typografii, tak u mě vede Pinterest. Naservíruje mi přesně to, co mě zajímá a vše si bez problémů uložím do sbírky.

Pinterest je opravdu skvělé místo, pokud se chcete do něčeho pustit nebo se inspirovat. Najdete tam nepřeberné množství oblastí a nemusíte proklikávat hastagy. Chcete se najíst, pěkně se obléknout nebo jen hledáte inspiraci pro vaše další tetování? Pinterest je to pravé místo.

4. Když chci vybrousit svůj skill, jdu na YouTube

Ne, nemám oblíbené YouTubery. Období, kdy jsem sledoval BookTube je nenávratně pryč. Teď sem chodím jen, pokud chci konzumovat obsah ve formě videa. Naposledy třeba, jak vypadá Google Data Studio, mrknout na trailer k novému seriálu nebo jak lidi slintají nad novými technologickými vychytávkami.

Primárně je pro mě YouTube místo, kam chodím cíleně, a to v případě chci-li se v něčem zlepšit. Takové kontingenční tabulky, funkce svyhledat, nebo jak vylepšit PowerPoint prezentaci.

3. Sociální sítě nejsou tak informačně nabité jako Twitter

Dávno jsem dal sbohem televizi, novinám a rádiu. Když něco potřebuji vědět, jdu na Twitter. Tam totiž zjistím, co se ve světě děje. Stačí si jen vybrat důvěryhodné zdroje a otevřít aplikaci. Informační magie přijde vzápětí.

Co na Twitteru oceňuji je jeho stručnost. Omezený počet znaků, a proto i přesné vyjádření toho, co daná osoba či informační kanál chce říct. Není tu totiž prostor pro zbytečné kudrlinky. Chceš něco sdělit? Pak musíš stručně a jasně.

2. LinkedIn – mezi neznámými profesionály

LinkedIn je sociální síť, kterou mnoho lidí nebude znát. Jde totiž čistě o profesní socku. To znamená, že pokud chcete networkovat, sledovat lidi z oboru, pak tady musíte být. Samozřejmě, pokud hledáte práci, tak není od věci mít zde profil.

Co mě na LinkedIn ale baví? Je to ta komunita. Lidi z různých oborů sdílí názory a know-how. Dostanete se tak k informacím, které vás někam mohou posunout. Spojení pro vás mohou být inspirací anebo můžete zkusit najít někoho, kdo by vám pomohl – třeba najít práci.

Počítejte však s tím, že 95 % svých spojeních nebudete znát. Ale pokud narazíte na někoho inspirativního, kdo tvoří zajímavý obsah, pak to má své výhody. Na LinkedIn si chodím rozšiřovat obzory v profesních oblastech, které mě zajímají.

Přečtěte si také jak sociální sítě změnily naše životy, popřípadě můj starší pohled na sociální sítě, které s tímto tématem souvisí.

1. Velký kluk mezi dětmi na TikTok

Pokud kdokoliv starší 25 let řekne, že je na TikToku, dočká se jen nechápavých pohledů. Však je to pro děti, má to moje čtyřletá neteř! Ne, opravdu nejsem pedofil a tento předsudek je jen vrchol ledovce. Stačí dát TikToku šanci a sami uvidíte.

Ano, hodně dětí a teenagerů TikTok používá. To však neznamená, že se tam nepohybuje starší generaci. Výhoda téhle sociální sítě je, že nabízený obsah se zobrazuje zpravidla podle toho, co se vám líbí a na základě toho mohlo líbit.

Nebudu lhát, pokud na TikTok zabrousíte a najdete to, co vás zajímá, čas začne neuvěřitelně rychle plynout. Nejvíce na něm oceňuji, že tam najdu kreativní lidi, mně mnohdy blízkou zábavu, ale také něco, nad čím se mohu zamyslet. Nebojte, recepty a různé rady tam taky najdete.

sociální sítě

Co ostatní sociální sítě?

Čekali jste v mé top 5 Facebook nebo Instagram? Popravdě ani jedna z těchto sítí mě momentálně nebaví. Facebook je pro mě zdroj obsahu, který mě nezajímá. Do oblíbených skupin sem tam zavítám. Na Instagram nemám náladu a stejně je převážně o naducaných selfíčkách, jimž neholduji.

A jaké sociální sítě teď navštěvujete vy? Dejte mi vědět do komentáře.

5 1 hlasuj
Article Rating