Také máte svou láhev, která s vámi každý den cestuje do práce, školy nebo na výlet? Pak děláte dobře. Pokud ne, v tomto článku se pokusím shrnout téma láhve na každý den a jednu také zhodnotím. Pojďme na to! Nemusíte se bát, tohle nebude čtení pro ekologické fanatiky.

Láhev na každý den aneb kdy to začalo

Nedá se říct, že bych jednoho krásného dne prozřel a řekl si, že pet lahve jsou největší zlo. Samozřejmě plast má své negativní vlastnosti, ale o těch už nejspíš víte. Moje první láhev na každý den – tedy záměrně jsem jí nosil s sebou – byla k Soda Streamu. Nejsem zrovna fanoušek perlivé vody, ale jednu ze sady jsem si ulovil.

Od té doby, z nějakého mně neznámého důvodu, s sebou nenosím pití v jednorázové pet lahvi. Proč? Jednoduše, nemusím nikam chodit pro balenou vodu. Natočím si jí doma a ušetřím čas, peníze a nezaberu tolik místa v tříděném odpadu. Tak tím končí menší story time, teď se vrhneme na jednu zajímavou a ekologickou láhev na každý den.

Skleněná láhev Dopper ve vlaku

Skleněná láhev Dopper – dojmy a postřehy

Dopper Skleněná láhev na studené a teplé nápoje je nedílnou součástí toho, proč článek vznikl a zároveň jde o skvělou možnost, jak uvést své myšlenky do praktického života.

Co s sebou přináší láhev na každý den?

Někdy je těžké zamyslet se nad tím, co ovlivňuje náš každodenní den. Skleněná láhev Dopper (400 ml). Tu jsem získal z e-shopu econea a přiměla mě, abych se zamyslel. Proč je ekologická láhev dobrým řešením?

  • Nezabere tolik místa a útočiště najde i ve větší kapse.
  • Protože má široké hrdlo snáze jí naplníte i umyjete.
  • Materiál, který vydrží opravdu dlouho (investice do budoucna).
  • Možnost podělit se o vodu díky víčku, které funguje jako kalíšek.

Víc než jen láhev s sebou

Díky kompaktní velikosti má skleněná láhev Dopper jedno skvělé využití. Bez problémů jsem s ní nahradil sklenici na vodu v práci. Teď mi dělá každý pracovní den společníka na stole a já vím, že když jí někde odložím, tak neskončí po dvou hodinách umytý ve dřezu a možná na stole jednoho z kolegů. Je dobré mít něco, co je výhradně vaše.

Nic není dokonalé

Pozitivní vlastnosti jsou za námi. Teď se zaměříme na druhou stránkou, která je spíš věcí osobních preferencí. Nejprve je zmíním:

  1. Materiál, který se nedá jednoduše recyklovat.
  2. Není vhodná na velmi teplé nápoje, i když si s nimi poradí.
  3. Pro někoho malý objem – vzhledem k ceně.

Pokud jste alespoň trochu ekologicky smýšlející (chcete třídit odpad), tak si 1. bodu dejte záležet, aby se produkt dal recyklovat snadno. Přeci jen nechcete jít kvůli rozbité láhvi na sběrný dvůr. Za 2. bych se při výběru láhve zaměřil na to, jestli bude jen na vodu, nebo chcete-li s sebou nosit čaj či kávu. Skleněná láhev vás může pěkně pálit v ruce. Lepší volbou bude termohrnek. V poslední řadě 3. je potřeba se rozmyslet, kolik tohoto vypijete. Objem kolem 400 ml není zrovna nic, pokud přemýšlíte o delších výpravách, ale jde o preference. Jsem typ člověka, který moc nepije.

Skleněná láhev Dopper a nalévání čaje do kalíšku.

Co bych dodal závěrem?

K některým rozhodnutím se prostě musí dospět. Záleží na každém z nás, co bude tou motivací. Ekologie a šetrnost k planetě Zemi, pohodlnost, módní trend či osobní změna? Rozhodně není ostuda mít vlastní láhev na každý den. Kolegové v práci vám jí můžou závidět, a pokud máte takovou stylovku jako je skleněná láhev Dopper, možná je napadnou i jiné možnosti využití.

A co vy? Jak vnímáte láhve, které můžete opětovně používat? Mají smysl nebo ne? Dejte vědět do komentářů.

5 2 hlasujte
Article Rating