top of page
1920_ritocco.jpg

Po těžkých poválečných letech (1950) je to Antonio, Andrein syn, kdo pocítí první vítr změn. Je si vědom rostoucího zájmu městské veřejnosti o hodnotu domova a produktů s ním spojeného, jejího vytříbeného vkusu a probíhající urbanizace. Proto se rozhodl sebe a svou rodinu přestěhovat do Vareda, do blízkosti města, které se stávalo jedním z nejvýznamnějších v Evropě: Milána.

rap_02-1-scaled_edited.jpg

Na přelomu století se společnost Colico Design rozrůstá díky své italské i zahraniční distribuční síti. Je čas zaměřit vše na image a pracovat na reprezentativní kolekci. A tak se společnost Colico Design otevírá spolupráci s mladými perspektivními architekty a designéry. Úspěch se dostavuje okamžitě: otevírají se nové významné obchodní vztahy a výrobky Colico si začínají stávat čím dál tím více oblíbené širokou veřejností.

Colico

Píše se rok 1920 a v Brianze, městě s venkovskou tradicí nedaleko Milána, vznikají první školy designu, truhlářství a rostou řemeslné dílny zaměřené na výrobu nábytku.

Zde začíná příběh značky Colico: rodinná historie, na jejímž počátku stojí Andrea Colico

a vášeň pro židle, které vyrábí v malém prostoru na dvoře ve vesnici Cabiate. 

milano2015_04_edited.jpg

V 70. letech společnost Antonio Colico pokračuje ve svém růstu a strukturování. Antonio se rozhoduje otevřít výrobní závod ve Friuli, regionu, který se stále více specializuje na zpracování dřeva pro výrobu židlí. Hlava a srdce společnosti však zůstaly v Brianze, kde Antoniova manželka a jeho nejvěrnější spolupracovníci pokračovali v práci na čalounění a povrchových úpravách výrobků, čímž jim propůjčili kvalitu a smysl pro detail, pro které je společnost uznávána.

italia150_06-scaled_edited.jpg

V roce 2020 společnost Colico slaví 100. výročí svého založení. 100 let strávených s rodinou, která z ruky do ruky dokázala předat vášeň, techniku a vize. Společnost, která si klade za cíl růst a přitom si zachovat rodinný rozměr a učinit svůj podnik a práci jednotnou s životem každého z lidí, kteří v něm vyrůstají a žijí a kteří mu dávají kousek svého života, své energie a své vášně.    

Produkty Colico

bottom of page