top of page

3 jednoduchá pravidla: Jak vybrat správně nábytek do obývacího pokoje


Obývací pokoj slouží jako srdce vašeho domova, kde přijímáte hosty, odpočíváte po dlouhém dni a trávíte čas se svými blízkými. Vzhledem k nesčetným možnostem výběru nábytku může být výběr toho správného zdrcující. Abychom vám pomohli vytvořit harmonický a příjemný obývací pokoj, připravili jsme tři jednoduchá pravidla, které Vám při výběru správného nábytku pro Váš domov pomohou.


1. Zvažte dostupný prostor:


Při výběru nábytku do obývacího pokoje je důležité zhodnotit dostupný prostor. Tento krok je zásadní pro určení vhodné velikosti a měřítka kusů nábytku, které můžete následně umístit do prostoru. Předimenzovaný nábytek v menším obývacím pokoji může způsobovat pocit stísněnosti, naopak poddimenzované kousky ve velké místnosti můžou působit nepřiměřeně. Všímejte si také architektonických prvků, jako jsou okna, dveře a další překážky, které by mohly ovlivnit rozvržení a uspořádání nábytku. Kromě toho zvažte, jaký je v místnosti pohyb. Ponechte dostatek prostoru, aby se lidé mohli volně pohybovat a nenaráželi do nábytku.


2. Definujte svůj styl:


Nábytek, který si vyberete do svého obývacího pokoje, by měl odrážet váš osobní styl a vytvářet ucelený vzhled. Před jakýmkoli nákupem věnujte nějaký čas definování stylu, kterého chcete dosáhnout. Láká vás moderní minimalismus, klasická elegance, nebo snad útulná rustikální atmosféra? Porozumění preferovanému stylu vám pomůže zúžit výběr možností a učinit konečná rozhodnutí.3. Upřednostněte pohodlí a funkčnost:


Přestože estetika hraje při výběru nábytku zásadní roli, neměli byste zapomínat na pohodlí a funkčnost. Váš obývací pokoj by měl být pohodlným prostorem, kde můžete vy i vaši hosté relaxovat a odpočívat. Vybírejte takové kusy nábytku, které nabízejí dostatečné polstrování, podpůrné sezení a vhodnou ergonomii. Dalším zásadním aspektem, který je třeba zvážit, je funkčnost. Zhodnoťte svůj životní styl a činnosti, které se ve vašem obývacím pokoji odehrávají. Pořádáte často sešlosti nebo filmové večery? Pokud ano, zvažte takový nábytek, který k tomu bude vhodný.
Výběr správného nábytku do obývacího pokoje vyžaduje pečlivé zvážení prostoru, stylu, pohodlí a funkčnosti. Zhodnocením dostupného prostoru, vymezením stylu a upřednostněním pohodlí a funkčnosti můžete vytvořit obývací pokoj, který bude vizuálně přitažlivý a zároveň vhodný pro odpočinek a společenské setkávání. Pamatujte, že obývací pokoj by měl odrážet vaši osobnost a poskytovat příjemné prostředí pro vás i vaše blízké.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page